Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do wyruszenia w długą drogę wiodącą od wolności rozumianej jako niezależność od wszystkich zobowiązań do miłości i służby braciom, które odzwierciedlają w nas wizerunek Chrystusa i naszą wierność Jemu. Jak możemy odróżnić prawdziwą wolność od destrukcyjnych pragnień? Co przeszkadza mi w wolnym pójściu za Jezusem i naśladowaniu Go?

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. W samą uroczystość Msza Święta o godz. 10.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza Święta z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00. W sobotę różaniec w kościele o godz. 08.30, a o godz. 09.00 Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Koła Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 09.00.

4. W minioną środę na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej dokonaliśmy podsumowania przygotowań i przebiegu uroczystości Bożego Ciała oraz odwiedzin duszpasterskich. Jeszcze raz wyrażam naszą wdzięczność wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy, wzięli udział w procesji, na co dzień składają wyznanie wiary troszcząc się o świątynię i jej przygotowanie do niedzielnej Eucharystii, z radością pełnią służbę w asyście i liturgicznej służbie ołtarza, dbają o śpiew i oprawę muzyczną, lektorom, członkom grup ewangelizacyjnych, paniom katechetkom. Szczególne słowa uznania i wdzięczności kieruję do członków obu Rad Parafialnych, których kadencja kończy się w tym roku. Zachęcam do modlitwy w intencji naszej wspólnoty i refleksji nad możliwością głębszego zaangażowania się w jej życie w służbie Bogu i braciom.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poprosili o błogosławieństwo swoich domów, zaprosili mnie i przyjęli w swoich rodzinach. Dziękuję także za złożone przy tej okazji ofiary dla parafii. Szczegółowe podsumowanie tegorocznej kolędy zostanie zamieszczone w najbliższych dniach na parafialnej stronie internetowej i wywieszone w gablocie. W przyszłym roku będziemy chcieli przeprowadzić wizytę duszpasterską w tym samym terminie – po Wielkanocy i na podobnych zasadach co w tym roku. Będzie także możliwość kolędy w okresie Bożego Narodzenia dla tych, którym taki termin bardziej odpowiada – na indywidualne zaproszenia składane w czasie Adwentu.
Następne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę 24 sierpnia. Dożynki parafialne odbędą się w pierwszą niedzielę września w takiej samej formie jak w ostatnich latach, a dzień wcześniej, w sobotę 3 września będziemy przeżywać parafialne i gminne obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i modlić się za Ojczyznę i poległych w jej obronie, zwłaszcza za żołnierzy spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym.

5. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1183,20 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca oraz za kwiaty p. Ewie Adekumbi z Machnacza.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Magdalena Katarzyna Łukomska, Wieniec – Przemysław Sadokierski, Kryńsk (Bachórka)
• Natalia Szczepańska, Wieniec – Damian Wiśniewski, par. Wszystkich Świętych we Włocławku
• Magdalena Bewicz, par. Nieszawa – Kamil Chmielewski, Słone

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.