Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus uczy nas pokory na modlitwie i ostrzega przed samozadowoleniem. Ten kto zwrócony jest ku samemu sobie oddaje cześć samemu sobie i nie jest w stanie przyjąć od Boga daru miłosierdzia. W rzeczywistości Bóg dla niego jest nieistotny i niepotrzebny, niczego nie może od Niego przyjąć ani się nauczyć, dobrze zna dobro i zło, a tym złem są inni. Czy staję przed Bogiem ze skruszonym sercem i świadomością własnej grzeszności? Jak mogę zachować pokorę pomimo moich dobrych czynów i starań?

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. „W istocie w tym Światowym Dniu Misyjnym – pisze Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu na dzisiejszy dzień – wszyscy jesteśmy zaproszeni do „wyjścia” jako uczniowie-misjonarze, każdy oddając na tę służbę swoje talenty, swoją kreatywność, swoją mądrość i doświadczenie, aby nieść orędzie Bożej czułości i współczucia całej rodzinie ludzkiej. Na mocy nakazu misyjnego Kościół troszczy się o tych, którzy nie znają Ewangelii, bo pragnie, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do doświadczenia miłości Pana”. Dziękuję Karolinie Wojciechowskiej i jej Rodzicom oraz Anecie Jabłońskiej za przygotowanie wystawy misyjnej. Z okazji Światowego Dnia Misyjnego we wszystkich świątyniach tradycyjnie są zbierane pieniądze na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. Jest to największa akcja solidarności na świecie. Zbiórka w Niedzielę Misyjną umożliwia pracę duszpasterską i socjalną Kościoła w najbiedniejszych częściach świata oraz pomaga wcielać w życie różne projekty społeczne jak budowa kościołów, ośrodków zdrowia czy kształcenie seminarzystów i katechistów. PDRW w Polsce przekazały w ub.r. na pomoc dla Kościoła misyjnego ponad 1 mln dolarów. W 97 krajach świata pracuje obecnie 2007 misjonarzy z Polski, w tym 56 osób świeckich. W drugą niedzielę grudnia będziemy gościć w naszej wspólnocie przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

3. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną.

4. Wynik liczenia wiernych w naszym kościele w niedzielę 16 października: 351 osób powyżej 7 roku życia na trzech Mszach św. w parafii liczącej ok. 2400 mieszkańców czyli 17,8 % z liczby parafian zobowiązanych do uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.

5. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Dokonaliśmy wraz z Radą podsumowania Ewangelizacyjnych Misji Parafialnych – ważne jest, aby to doświadczenie pogłębiać i kontynuować (modlitwa przy kapliczkach, adoracja Najświętszego Sakramentu, kurs Alpha, przygotowania do powstania parafialnych komórek ewangelizacyjnych). Refleksji wymaga bardzo niska frekwencja w Mszy św. niedzielnej w naszym kościele. Rada podjęła decyzję o rezygnacji ze wszystkich, także tradycyjnych zbiórek funduszy po domach (opłatek, kwiaty do Grobu Pańskiego), aby nie stwarzać dodatkowej bariery w zbliżeniu się do Chrystusa dla niewierzących oraz nie czujących żadnej odpowiedzialności za kościół i wspólnotę mieszkańców naszej parafii. Będziemy szukać nowych form utrzymania parafii i kościoła (powołanie Rady Ekonomicznej). Poważnym problemem jest też utrzymanie cmentarza parafialnego – szczegółowa informacja o tym w przyszłą niedzielę. W trakcie rekolekcji adwentowych w niedzielę 27 listopada odbędzie się szkolenie Rady Parafialnej. Procesja z Najświętszym Sakramentem, którą rozpoczynaliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny została przeniesiona na Niedzielę Chrystusa Króla (w tym roku 20 listopada).

6. Spotkanie dla młodzieży podtrzymującej swoją decyzję przygotowania się do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 16.30 w kościele. Także w piątek o godz. 18.00 w Kruszynie dekanalne spotkanie młodzieży.

7. Obłóczyny alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbędą się w sobotę o godz. 13.30 w Bazylice Katedralnej. Wśród tej grupy jest nasz parafianin Hubert Roszak. Polecamy go w naszych modlitwach i zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

8. Porządek Mszy św. i nabożeństw w uroczystość Wszystkich Świętych tak jak w ubiegłych latach: Msza św. w kościele o godzinie 09.00, a o godz. 12.00 procesja połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu. W Dzień Zaduszny: Msza św. w kościele o godzinie 09.00, a o godz. 16.30 procesja różańcowa z lampionami i świecami od bramy cmentarza i Msza św. zbiorowa za zmarłych w kaplicy na cmentarzu. Można także zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny.

9. Pielgrzymka na Jasną Górę i do sanktuarium narodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli  odbędzie się zgodnie z zapowiedzią 11 listopada. Koszt 60 zł. Zapisy u p. Romany Jankowskiej w sklepie przy ul. Brzeskiej 3 – tel. 607523309.

10.W zakrystii można nabyć kalendarze na 2017 rok oraz książeczkę Jak odmawiać różaniec.