Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować poprzez praktykowanie miłosierdzia i heroizm w przebaczaniu. Nie dajmy się zwieść rozbieżności między ideałem a rzeczywistością, dołóżmy wszystkich sił, aby wcielać w życie Ewangelię zaczynając od naszego otoczenia. Co czyni trudnym miłowanie tych, którzy się od nas różnią? Jak możemy uczyć młodych wybierania bardziej drogi pojednania niż rewanżu?

2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tegorocznego Tygodnia: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. W Polsce, według statystyk ok. cztery miliony ludzi są uzależnione, czy nadużywają alkoholu. Ok. 90% 15-latków i 97% 17-latków ma już za sobą inicjację alkoholową. Zakazy, nakazy, bez wychowania nie skutkują. Trzeźwe wychowanie młodych ludzi w trzeźwych rodzinach to najlepsza profilaktyka zapobiegająca różnego rodzaju patologiom, które przejawiają się w starszym wieku.

3. W najbliższą środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 10.00 i 18.00. Na znak podjęcia trudu nawrócenia dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek.

4. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszym kościele o godz. 17.30 – dzieci i i młodzież, a po Mszy św. o godz. 18.00 – dorośli będziemy szli za Chrystusem Jego Drogą Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.00 będziemy rozpamiętywali Jego mękę podczas Gorzkich Żali. Rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii będziemy przeżywać od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 22 marca do środy 25 marca. Poprowadzi je o. Tomasz Góralczyk OSPPE – paulin, wykładowca katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie.

5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. W piątek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7. Bardzo dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 1388,50 zł.

8. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie świątyni do niedzielnej liturgii zespołowi p. Damiana Adamskiego z Wieńca. W tym tygodniu proszę o to zespół p. Anety Jarzęckiej z Marianek.

9. Po Mszy św. w zakrystii będzie można otrzymać Zdrapkę Wielkopostną. Zdrapka to znany nam już i praktykowany przez wiele osób pomysł na osobiste przygotowanie do Wielkanocy w natłoku codziennych spraw. Tym razem zebrane zadania układają się w kształt Ziemi – cennego podarunku od Boga i zostały zainspirowane nauczaniem Papieża Franciszka i jego encykliką Laudato Si’.

10. W kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.