Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus ukazuje królestwo Boże jako ciągłość życia na ziemi aż do sądu ostatecznego. W pierwszej chwili jest ono prawie niezauważalne – jak zaczyn w cieście albo ziarnko gorczycy. A jednak ma ono moc przemienić całą rzeczywistość, w której żyjemy. Jego siła polega na nienarzucającej się obecności i działaniu samego Boga, który zatroszczy się o plony i da wzrost ziarnu. Do nas należy pielęgnowanie królestwa, które jest wśród nas. Dokonuje się to przez modlitwę w Duchu Świętym i nasze życie z Jezusem, nasze zaangażowanie. Jak doświadczasz cierpliwości Pana Boga? Jak możemy przyczyniać się do rozprzestrzeniania się Królestwa Bożego na prostych i z pozoru nieznaczących drogach?

2. Gościmy dziś w naszej wspólnocie przedstawicieli Projektu Zambia Toruń: o. Grzegorza Dobroczyńskiego SJ, Monikę Dejneko-Białkowską z Klubu Inteligencji Katolickiej w Toruniu. Praca na jezuickiej farmie i pomoc w domu dziecka w odległej Afryce stanie się dla grupy wolontariuszy okazją poznania innej kultury, ale przede wszystkim otwarcia na miłość i na dawanie świadectwa. Ich odwiedziny w naszej wspólnocie to szczególna okazja nie tylko do wsparcia modlitewnego i finansowego projektu, ale do bycia włączonym do coraz szerszego kręgu osób poruszonych Bożą miłością i odwzajemniających ją wobec najbardziej potrzebujących.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Na jego temat w tym roku papież Franciszek wybrał słowa z hymnu Magnificat: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (Łk 1,50). W swoim orędziu na ten dzień pisze: „W spotkaniu Maryi i Elżbiety, młodych i starych, Bóg daje nam swoją przyszłość. Droga Maryi i gościnność Elżbiety otwierają bowiem drzwi do objawienia się zbawienia: poprzez ich uścisk Jego miłosierdzie wkracza z radosną łagodnością w ludzką historię”. Ojciec Święty zachęca, abyśmy wzięli przykład z Maryi, czyniąc coś, aby objąć uściskiem dziadków i osoby starsze. „Nie zostawiajmy ich samymi. Ich obecność w rodzinach i wspólnotach jest cenna, daje nam świadomość, że dzielimy to samo dziedzictwo i jesteśmy częścią ludu, w którym strzeże się korzeni. Tak, to właśnie osoby starsze przekazują nam naszą przynależność do świętego ludu Bożego. Kościół podobnie, jak społeczeństwo ich potrzebują. Przekazują oni teraźniejszości przeszłość, która jest niezbędna do budowania przyszłości. Czcijmy ich, nie pozbawiajmy siebie ich towarzystwa i nie pozbawiajmy ich naszego, nie pozwólmy, by byli odrzuceni!”

4. Dziś także rozpoczynamy obchód XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Coroczne poświęcenie samochodów i innych pojazdów oraz zbiórka na środki transportu dla polskich misjonarzy odbędzie się na zakończenie Mszy Świętych w przyszłą niedzielę 30 lipca.

5. W piątek 28 lipca po Mszy Świętej o godz. 18.00 i nowennie do Błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego odbędzie się nadzwyczajne zebranie obu Rad Parafialnych poświęcone przygotowaniom do nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej, które w naszej parafii odbędzie się 27 i 28 września br. Na spotkanie zapraszamy także osoby nie należące do tych gremiów, które pragną głębiej zaangażować się w przygotowania tego ważnego wydarzenia. Bardzo zachęcam do zapoznania się przed spotkaniem z Instrukcją duszpasterską o nawiedzeniu Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej dostępnej do pobrania ze strony diecezjalnej: https://nawiedzenienajubileusz.pl/

6. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1149,70 zł. W niedzielę 9 lipca na operację i rehabilitację dla małej Marcelinki jej rodzice zebrali do puszek 1608,15 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. Bardzo dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii oraz za kwiaty.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Lewandowskiego z Wolicy oraz śp. Ryszarda Kisielewskiego z Wieńca. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…