Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza Ewangelia przedstawia narodzenie Pana Jezusa z punktu widzenia świętego Józefa. Święty Józef uwierzył i postąpił zgodnie ze swoją wiarą. Jest on podobnie jak Maryja wzorem wiernego sługi. Także i nas Pan Bóg nieustannie zaprasza do udziału w swoim planie zbawienia. Kiedy okoliczności wydają się niepewne, jak otwarci jesteśmy na Boże podpowiedzi i gotowi do ich przyjęcia? Przypomnij sobie sytuacje w których wystawiałeś Boga na próbę obstając przy swoich planach.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszam na wspólne strojenie choinek w kościele.

3. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 06.30 poprzedzone śpiewem Godzinek do NMP o godz. 06.15. W trakcie Godzinek i bezpośrednio po Mszy św. roratniej ostatnia okazja do spowiedzi w naszym kościele.

3. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i jeśli chcemy podtrzymać polską tradycję, zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią.

4. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o północy – Pasterka oraz suma o godz. 12.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.00). Przed pasterką o godz. 23.00 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd oraz do posłuchania refleksji na temat „Narodzenie Chrystusa łączy kultury i narody na całym świecie”, którymi podzieli się z nami jeden z naszych gości – Maciej Jastrzębski, dziennikarz i pisarz, korespondent Polskiego Radia z Moskwy. Po pasterce podzielimy się wszyscy opłatkiem. W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 09.00 i 12.00.

5. Dziękuję osobom, które licznie wzięły udział w przedświątecznym sprzątaniu kościoła, podarowały choinki (szczególnie Emilii i Dariuszowi Chotyńskim ze Słonego oraz Kazimierzowi Marciniakowi z Wieńca), przygotowały żłóbek. Szczególne słowa wdzięczności należą się od całej naszej wspólnoty paniom Halinie Makowskiej, Bogumile Młynarczyk i Jolancie Lebiedzińskiej, które zaprojektowały i przygotowały świąteczny wystrój świątyni oraz Wojciechowi Malickiemu, który dokonał modyfikacji i zabezpieczenia przed zwarciem oświetlenia choinkowego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wigilii dla osób starszych w miniony czwartek, szczególnie naszym seniorom, którzy przyjęli zaproszenie oraz członkom Zespołu Charytatywnego i Parafialnej Rady Duszpasterskiej, właścicielom i pracownikom Wienieckiego Zakątka, osobom które upiekły ciasta, scholi, gminie Brześć Kujawski oraz wszystkim, którzy indywidualnie wsparli finansowo naszą świąteczną akcję charytatywną. Na ręce p. Romany Jankowskiej dziękuję za przygotowanie i rozwiezienie świątecznych paczek do 14 osób samotnych, rodzin w naszej parafii oraz za wszelkie bezinteresowne gesty solidarności.

6. Bardzo dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną na potrzeby parafii – zebraliśmy 1237,80 zł. Dziś zbieramy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Przyszła niedziela to piąta niedziela miesiąca – dzień zbiórki na budujące się kościoły i inne inwestycje diecezji. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

7. Wizytę kolędową rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia od Bachórki. Wspólne rozpoczęcie kolędowania o godz. 09.30 przy figurce Matki Bożej. Więcej o kolędzie i jej plan na następne dni w drugi dzień świąt.

8. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne, zaopatrzyć się w wigilijne świece Caritas i kalendarze na 2020 rok oraz kupić świąteczny numer „Idziemy” z kalendarzem i śpiewnikiem kolęd.