Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. Dzisiejsza liturgia Słowa zachęca nas do otwarcia naszych serc na dar bojaźni Bożej i mądrości płynącej z poznania Boga. Te dary Ducha Świętego bronią nas przed obrażeniem Boga nawet najmniejszym grzechem, a zarazem czynią nas wolnymi od strachu przed ludźmi. Ten, kto odważnie przyznaje się do Jezusa wobec ludzi, może być pewny, że Jezus będzie go chronił osobiście jako swoją szczególną własność.

2. Takim publicznym przyznaniem się do Jezusa i oddaniem Mu hołdu była nasza procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w jej przygotowanie i przeprowadzenie. Dziękuję asyście, strażakom, dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, paniom katechetkom, pani organistce, scholi, panu kościelnemu, lektorom, ministrantom, osobom które przygotowały ołtarze, policji, orkiestrze, wszystkim, którzy udekorowali swoje domy i w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie uroczystości oraz każdemu, kto włączył się do wspólnej modlitwy przez udział w Mszy św. i procesji. W oktawie Bożego Ciała procesje dziś w niedzielę 22 czerwca po sumie o godz. 11.30 i w czwartek na zakończenie oktawy o godz. 17.30. W czwartek po Mszy Św. i procesji spotkanie asysty.

3. W  ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjno-remontową zebraliśmy 913zł 40gr. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”.

4. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5. We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.

6. W środę o godz. 18.30 spotkanie Rady Parafialnej.

7. W nadchodzący piątek 27 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia o godz. 18.30 w dolnym kościele Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku (ul. Ostrowska 8) odbędzie się koncert z cyklu Pamięć i Tożsamość – „Włocławek Janowi Pawłowi II – Świętemu”. Wśród wykonawców jest chór naszej parafii. Zapraszamy.

8. Natomiast w sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz. 10.00 na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii – nie tylko te, które uczęszczają do szkół lub przedszkola w Wieńcu, ale także w Bądkowie, Brześciu Kujawskim czy też we Włocławku lub innym miejscu. Pragniemy dobremu Bogu wspólnie podziękować za szczęśliwie przeżyty rok nauki i prosić Go o błogosławieństwo na czas rozpoczynających się wakacji. Zapraszamy także rodziców i nauczycieli oraz wszystkich chcących razem z nami pomodlić się i radować.
Pół godziny przed Mszą Świętą będzie okazja do spowiedzi – przyjedzie także ks. Michał Sadowski. Po Mszy Świętej festyn dla dzieci i młodzieży – będą upominki dla każdego, rozstrzygnięcie całorocznego konkursu „Ziarna”, konkursy z nagrodami, zabawy i tańce oraz wiele niespodzianek. Animację muzyczną Mszy Św. i zabawy podczas festynu poprowadzą studenci ze Wspólnoty Akademickiej „Bacówka” w Toruniu.

9. Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. W naszej wspólnocie będziemy w tym dniu gościć ks. Józefa Przybysza – misjonarza w Argentynie, ojczyźnie obecnego papieża Franciszka. Będziemy mieli okazję poznać bliżej realia tamtego kraju i wyzwań dla pracy apostolskiej oraz na zakończenie Mszy Św. wspomóc materialnie projekty realizowane przez jedynego w tamtym kraju misjonarza z naszej diecezji.

10. W „Przewodniku Katolickim” odpowiedź na pytanie dlaczego lekarze podpisują „Deklarację wiary”, a w cyklu na wakacje przeczytamy o tajemnicach Jasnej Góry. W zakrystii do nabycia także albumik upamiętniający wizyty Jana Pawła II w diecezji włocławskiej wraz z dwoma płytami audio i video z nagraniami homilii abp. Karola Wojtyły do młodych przed katedrą włocławską w 1966 roku oraz już jako papieża z 1991 i 1999 roku.