Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Dzisiejsza Ewangelia wyprowadza nas na rozstaje dróg prowadzących od pustego grobu do naszej codzienności i mobilizuje do dokonania wyboru między drogą nowości życia, uznania Jezusa za Pana, entuzjazmu i radości, a drogą lęku przed nowością i chęcią, aby wszystko było tak jak dawniej. Rozpoznać Jezusa Zmartwychwstałego oznacza rozumieć i przeżywać życie w radykalnie nowy sposób. My także jesteśmy świadkami Jego zmartwychwstania. Jak i gdzie zapraszam moich braci do spotkania z Jezusem? Jak troszczę się w moim świecie o wzrost i rozwój życia i pomagam uwolnić się z więzów śmierci moim braciom?

2. Dziś w całej diecezji zbieramy ofiary na remont starego kościoła w Świnicach Warckich, stanowiącego najcenniejszą część Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj przypada 13. rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego, całego Kościoła, naszej rodziny parafialnej i każdej z naszych rodzin.

4. Wczoraj dziękowaliśmy już strażakom z OSP w Dobrej Woli i w Machnaczu za czuwanie przy Grobie Pańskim oraz asystę przy procesji rezurekcyjnej na zakończenie Wigilii Paschalnej. Dziś pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich oraz ich liturgii: na ręce p. Jolanty Lebiedzińskiej, p. Haliny Makowskiej, p. Bogumiły Młynarczyk oraz p. Grzegorza Adamskiego za jego posprzątanie i przygotowanie dekoracji, na ręce opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza p. Romana Rosińskiego oraz ministrantów-seniorów za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, na ręce p. Marty Szabeli za asystę przy procesji, na ręce p. Moniki Bednarskiej-Czyżnielewskiej za oprawę muzyczną i śpiew, na ręce p. Małgorzaty i Janusza Barańskich za posługę lektorów oraz komentarz liturgiczny, na ręcę p. Barbary Szatkowskiej za adoracje prowadzone przez młodzież. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego – zebraliśmy łącznie 2038 zł (dla porównania: w 2016 r., ostatnia zbiórka po domach – 7390 zł). W Wielki Piątek na grób Pana Jezusa w Jerozolimie czyli na pomoc Kościołowi w Ziemi Świętej zebraliśmy 546,60 zł.

5. Podczas paschalnej oktawy przypada pierwszy piątek miesiąca – o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.30 Msza Św. Odwiedziny u wszystkich chorych w domach w piątek od godz. 09.00 – z Komunią Świętą do chorych uda się nie także nasz kleryk Hubert Roszak oraz nadzwyczajni szafarze Eucharystii. W piątek z racji oktawy paschalnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę Pierwsza Sobota Miesiąca – różaniec o godz. 08.30 i Msza św. w intencji zmarłych i żywych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00. O godz. 10.00 nabożeństwo pokutne i Pierwsza Spowiedź dzieci przystępujących w maju do Pierwszej Komunii Świętej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać o godz.15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do domu parafialnego-plebanii na kolejną debatę z serii spotkań i dyskusji poświęconych ważnym tematom dla ludzi wierzących i poszukujących. Poświęcona będzie ona pytaniu: CZY BOGA MOŻNA SPOTKAĆ W MASS MEDIACH? Przewodnikiem w naszych poszukiwaniach będzie duchowny i dziennikarz ks. Artur Stopka. Nasz gość będzie także głosił homilie podczas wszystkich Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
ks. Artur Stopka – ur. 1959. Duchowny archidiecezji katowickiej (święcenia kapłańskie w 1989 r.), dziennikarz i publicysta współpracujący ze wieloma pismami i portalami. W latach 1992-2008 był redaktorem „Gościa Niedzielnego”, w którym pełnił funkcje kierownika działu religijnego oraz szefa edycji katowickiej. W 2001 stworzył portal Wiara.pl, którego był szefem do roku 2008. Za działalność w portalu otrzymał w 2003 nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Marka Cara. Przez ponad piętnaście lat w Polskim Radiu Katowice wygłaszał rozważania na temat ewangelii z danego dnia. W latach 2007–2014 wspólnie z Piotrem Czakańskim prowadził w radiu eM program „Siedem dni w internecie”. Ma tam również cotygodniowy felieton. Pracował też w Katolickiej Agencji Informacyjnej, , odpowiadając za jej serwis internetowy ekai.pl. W latach 2009 – 2011 pełnił funkcję rzecznika archidiecezji katowickiej. Przez wiele lat był członkiem Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi Konferencji Episkopatu Polski.

9. W Wielki Piątek na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Cecylię Łukowicz z Wieńca (l. 89). Msza w jej intencji w środę o godz. 17.30. Rodzinie składamy kondolencje a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.