Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – nazywana od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo” niedzielą Laetare, wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dzisiejszej Ewangelii widzimy proces, wewnętrzną przemianę, która dokonała się w niewidomym od urodzenia. Jego uzdrowienie przez Jezusa nie ogranicza się do fizycznego wzroku, ale odnosi się przede wszystkim do zdolności widzenia Jezusa i rozpoznania w nim Mesjasza. Jakie postawy lub sposoby myślenia czynią nas ślepymi na działanie Boga? Czy patrzę na świat jako człowiek przemieniony przez Chrystusa?

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. W następne dwie niedziele na zakończenie Mszy Świętych będziemy prowadzić tradycyjną zbiórkę na kwiaty do grobu Pańskiego. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

3. Trwają prace w kaplicy na cmentarzu. Zostały zlikwidowane zacieki na suficie, uszczelnione okienka pod dachem, rozłożona folia na całej powierzchni sufitu, wymienione zbutwiałe płyty pod sufitem i pomalowany sufit. Od poniedziałku będą kontynuowane prace na zewnątrz kaplicy – oczyszczenie gzymsów i założenie na nich nowej blachy zabezpieczającej, a w dalszej kolejności będą wymienione popękane dachówki i gąsiory na dachu kaplicy.

4. W minionym tygodniu przeżywaliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Konferencje rekolekcyjne, w dużej mierze zainspirowane „Traktatem o prawdziwym nabożeństwie do Matki Najświętszej” Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, z którego swoje zawołanie biskupie „Totus Tuus” (Cały Twój) zaczerpnął Jan Paweł II, głosiła do nas s. Aniela Czapczyk ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi. Otaczamy ją naszą pełną wdzięczności modlitwą. Rekolekcje to nie dzieło jednego człowieka, ale przedsięwzięcie całej wspólnoty. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w ich przeprowadzeniu : członkom obu Rad Parafialnych, liturgicznej służbie ołtarza, lektorom i kantorom, pani Romie, pani Monice i panu Dariuszowi za oprawę muzyczną, osobom, które ofiarowały upieczone przez siebie ciasta i produkty żywnościowe oraz które troszczyły się o poczęstunek na plebanii dla księży z dekanatu w dniu spowiedzi, właścicielom i załodze „Wienieckiego Zakątka”, wszystkim, którzy swoją modlitwą, postem i jałmużną wspierali to dzieło. Wyrażam wdzięczność dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Wieńcu za życzliwe przyjęcie i pomoc siostrze Anieli w przeprowadzeniu rekolekcji dla uczniów, w sposób szczególny naszej katechetce p. Justynie, która zorganizowała szkolny etap diecezjalnego konkursu plastycznego dla dzieci z klas I-III pt. „Młodzi kreatorzy mody – najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej”. Trzy prace zostały wysłane do udziału w etapie diecezjalnym, pozostałe możemy obejrzeć w kościele. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła im s. Aniela na zakończenie rekolekcji szkolnych.

5. W poniedziałek obchodzimy przeniesioną z niedzieli uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze Święte w naszym kościele w obie uroczystości o godz. 18.00.

6. We wtorek i w środę Msza Święta o godz. 09.00, a w czwartek i piątek poza parafią. Nie będzie adoracji i spotkania biblijnego w czwartek. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, a o godz. 17.30 dla dorosłych. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek po Mszy o godz. 18.00.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do liturgii niedzielnej zespołowi p. Marka Kubiaka z Wieńca-Zalesie.

8. W kruchcie wyłożone są formularze zaproszeń na wizytę duszpasterską-kolędę, która odbędzie się w okresie wielkanocnym. W zakrystii są do nabycia czekoladowe baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 10zł.

9. W tym tygodniu zmarła w Bydgoszczy pochodząca z Jaranówka ś.p. Barbara Baranowska. Pogrzeb odbył się w sobotę. Najbliższym składamy kondolencje a zmarłą polecamy w naszej modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.