Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dziś przypada II Niedziela Wielkanocy, od 2000 r. celebrowana jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jezus w swoim miłosierdziu obdarował nas wiarą. „Pan mój i Bóg mój!” wykrzyknął Tomasz, kiedy zobaczył rany Jezusa i Jego ręce, i bok, z którego wypłynęła krew i woda. Z przebitego boku Jezusa wypłynęło Boże Miłosierdzie na przebaczenie grzechów, narodził się Kościół. Czy jesteśmy Mu wdzięczni za dar wiary? Czy celebrujemy ją czyniąc Boże przebaczenie realnym dla innych, stając się miłosiernymi wzajemnie dla siebie? Czy głosimy ją stając się narzędziami pokoju, który jest darem Chrystusa Zmartwychwstałego?

2. Rozpoczynający się dziś Tydzień Miłosierdzia jest dla nas wezwaniem do stawania się narzędziami Bożego Miłosierdzia w Kościele, parafii, w rodzinie, wśród sąsiadów. W tym trudnym czasie prośmy Pana o dar otwartego serca na wszystkich potrzebujących wparcia, niekoniecznie materialnego. Okażmy zainteresowanie i troskę starszym i samotnym, wszystkim coraz trudniej znoszącym „dystansowanie społeczne”.

3. Od jutra zgodnie z decyzją władz państwowych liczba uczestników liturgii zostanie dostosowana do powierzchni kościoła – 1 os. na 15 m2 powierzchni. W naszym przypadku przy powierzchni kościoła 360 m2 oznacza to, że jednorazowo w kościele nie może przebywać więcej niż 24 osoby. Natomiast podczas pogrzebu na cmentarzu będzie mogło przebywać nie więcej niż 50 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy. Wierni, uczestniczący w liturgii, zgodnie z przepisami państwowymi, mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Dotyczy to również usługujących przy ołtarzu. W związku z częściową zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym odpowiednie zarządzenie wydał także Biskup Włocławski. Jego tekst jest wywieszony w gablocie w kruchcie kościoła i dostępny na stronie internetowej diecezji.

4. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, a w sobotę, 25 kwietnia, święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Sobotnia Msza św. o godz. 18.00 w intencji parafian będzie połączona z nabożeństwem błagalnym o błogosławieństwo dla pracujących na roli i ratunek przed klęską suszy.

5. Zachęcam do dalszej codziennej modlitwy różańcowej o godzinie 20.30 w intencji ustania pandemii, chorych i osób spieszących im z pomocą.

6. Bardzo dziękuję za ofiary na utrzymanie parafii wpłacone na nasze konto bankowe oraz złożone osobiście. Osoby uczestniczące w liturgii niedzielnej mogą składać swoje ofiary na tacę a odwiedzające kościół do puszki na kracie w kruchcie. W minionym tygodniu czworo ofiarodawców przelało na nasze konto 800 zł, a jedna osoba złożyła w kopercie 250 zł. Ograniczyliśmy na czas trwania epidemii planowane inwestycje, a ofiary w pierwszym rzędzie przeznaczamy na pokrycie bieżących rachunków związanych z utrzymaniem świątyni oraz spłatę kolejnych rat kredytu.
Na kwiaty do grobu Pańskiego zebraliśmy 900 zł – koszt dekoracji wyniósł 527 zł, pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków czystości i dalsze dekoracje kwiatowe do kościoła. Przy tej okazji bardzo gorąco dziękuję osobom, które mimo ograniczeń związanych ze stanem epidemii troszczą się o sprzątanie i wystrój świątyni.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. We wtorek 14 kwietnia jubileusz 100 lat życia obchodził nasz parafianin z Wieńca p. Zygmunt Orlicki. Pochodzi z Wileńszczyzny, z Holszan (obecnie Białoruś). Walczył w 5 Wileńskiej Dywizji AK pod dowództwem mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. W swojej rodzinnej parafii i w partyzantce był ministrantem. Tego samego dnia w kościele modliliśmy się w intencji p. Haliny Rutkowskiej obchodzącej swoje urodziny, a w sobotę w intencji osiemnastolatków Aleksandry Małas i Andrzeja Lebiedzińskiego.

8. Módlmy się za naszych zmarłych. W minionym tygodniu odeszli do wieczności : śp. Alicja Chmielewska z ul. Parkowej w Wieńcu – pogrzeb odbędzie się jutro oraz śp. Jacek Krzemiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…