Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga” (Mt 22,21). Czy my nie oddajemy cezarowi tego, co należy do Boga i Bogu tego, co należy do cezara? Tylko wówczas, gdy odda się Bogu co jest Jego, będzie się wiedziało, co dać cezarowi. To, co jest Boga, jest owocem, którego pragnie Ojciec, jest wolnością dzieci Bożych i miłością braci. Jakie są błędne drogi na których traktujemy ludzkich przywódców jak Boga? Jakie są drogi na których redukujemy Boga do poziomu ludzkich przywódców? Jak obronić się przed pokusą panowania nad innymi i samemu nie pozwolić się zniewolić, co czynić tu i teraz, by żyć w braterstwie wolnością dziecka Bożego?

2. Dziś w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną. W tym roku towarzyszy jej hasło „Oto ja, poślij mnie”. Naszą modlitwą i ofiarami materialnymi wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Autentyczne chrześcijaństwo poznaje się po ewangelizacyjnym duchu uczniów. A tam, gdzie tego ducha zabraknie – zamiera.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy św. zbieramy ofiary na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Za wszystkie datki, tak te składane na tacę inwestycyjną, jak i przekazywane przelewem na konto parafialne serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. W tym trudnym czasie epidemii pamiętajmy o nich szczególnie w naszej modlitwie. Polecajmy także chorych zmagających się z chorobą wywołaną przez koronawirusa COVID-19 oraz poddanych kwarantannie.

5. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Mimo ograniczeń pandemii każdego dnia modlimy się na różańcu o jej ustanie. Zachęcam, by o godz. 17.30 wszyscy, którzy mogą, łączyli się duchowo z obecnymi w kościele, odmawiając różaniec.

6. W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej władze państwowe wprowadziły ponownie limit uczestników zgromadzeń religijnych w świątyniach. Wieniec znajduje się w czerwonej strefie i obowiązuje nasz ograniczenie liczby uczestników liturgii w kościele do 1 osoby na 7 metrów kwadratowych. Nasza świątynia ma powierzchnię 360 metrów kwadratowych i w związku z tym jednocześnie może być w niej obecnych 51 osób. Osoby uczestniczące w liturgii prosimy o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa oraz zdezynfekowanie rąk płynem znajdującym się na stoliku w kruchcie. Komunia udzielana jest najpierw osobom przyjmującym ją na rękę, a po nich pragnącym przyjąć ją do ust. Celebrans przed udzielaniem komunii dezynfekuje ręce odpowiednim preparatem. Msze św. niedzielne w naszym kościele celebrowane są w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 09.00 i 12.00. Jeśli będzie taka potrzeba wprowadzimy na czas obowiązywania ograniczeń dodatkową Mszę św. w niedzielę. Jednocześnie przywracamy na ten czas transmisję Mszy św. o godz. 12.00 na stronie naszej parafii na facebooku. Osoby pozostające w domach zachęcamy do skorzystania z tej formy łączności modlitewnej z naszą wspólnotą.

7. Ze względu na sytuację epidemiczną nie będzie w najbliższą środę spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam jednak tego dnia członków Rady i wszystkich pragnących połączyć się w modlitwie w intencji naszej wspólnoty parafialnej i o ustanie pandemii na Mszę św. o godz. 18.00.

8. W tym tygodniu przypadają dwa ważne wspomnienia. Jutro rocznica męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszko, a w czwartek liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II – Patrona Rodzin. W związku z tym, tradycją poprzednich lat, w przyszłą niedzielę 25 października będziemy w naszej wspólnocie świętować Jubileusz Rodzin. Do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 12.00, w której można uczestniczyć także za pośrednictwem transmisji internetowej, zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25 i 50-lecia.

9. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny. W zakrystii można otrzymać kartki wypominkowe. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe). Wypełnione kartki można składać osobiście w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

10. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2021 rok – cena 28 zł oraz inne kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników.

11. Bardzo dziękuję grupie p. Małgorzaty Pałczyńskiej z Wolicy i Gustorzyna za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii, a nowożeńcom za udekorowanie go kwiatami.

12. W minionym tygodniu zmarł śp. Sławomir Ochociński, l. 56 z Jaranówka Nowego. Pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz. 13.00. Polecamy go Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.