Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Pan Jezus wzywa nas dziś w swoim słowie do czujności ponieważ nikt nie zna godziny przyjścia Syna Człowieczego. Potrzeba nam wrażliwości na znaki czasu, tak w świecie zewnętrznym, życiu politycznym i społecznym jak i w świecie naszych przeżyć oraz wyjaśniania ich w świetle Ewangelii. Zachęcał nas do tego gorąco II Sobór Watykański, w którego Konstytucji duszpasterskiej o Kościele w świecie współczesnym „Gaudium et spes” czytamy: „Lud Boży pobudzany wiarą w to, że prowadzi go Duch Pański napełniający okrąg ziemi, stara się w wydarzeniach, potrzebach i pragnieniach, w których uczestniczy z resztą ludzi naszej doby, rozpoznać, jakie w nich mieszczą się prawdziwe znaki obecności lub zamysłów Bożych” (KDK 11). Jak możemy zamienić lęk w radosne oczekiwanie na przyjście Pana? Jak możemy rozwinąć wśród młodych postawę czuwania i rozeznawania znaków czasu?

2. Szczególnym wyrazem naszej postawy oczekiwania na przyjście Pana jest nasza miłość wzajemna i troska o potrzebujących. W dzisiejszą niedzielę pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał” (Ps 34,7) obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. „Nikt nie może czuć się wyłączony z miłości Ojca, szczególnie w świecie, który bogactwo czyni pierwszym celem i zamyka osoby na innych” – czytamy w orędziu Ojca Świętego Franciszka na dzisiejszy obchód.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjnej w naszej wspólnocie.

4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Składamy nasze najserdeczniejsze życzenia p. Monice, naszej organistce, p. Barbarze i p. Dariuszowi – opiekunom naszej scholi oraz śpiewającym w niej dziewczętom, naszym psałterzystom oraz kantorkom i kantorom.

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za dwa tygodnie, w sobotę 1 grudnia o godz. 16.00 uroczystą Mszą św. wraz z procesją eucharystyczną wokół kościoła rozpoczniemy Adwent i rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je kapucyn, o. Józef Mizera. Szczegółowy program wywieszony jest już w kruchcie kościoła oraz wraz z informacjami o naszym rekolekcjoniście jest dostępny na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy w modlitwie o tym ważnym czasie i zachęcajmy do udziału w rekolekcjach naszych bliskich i znajomych, którzy regularnie nie uczęszczają do naszej świątyni.

6. Bardzo dziękuję paniom z Wieńca, które posprzątały i przygotowały kościół do dzisiejszej liturgii. Cały czas można dołączyć do któregoś z istniejących zespołów lub stworzyć własny. Będziemy zachęcać do tego w przyszłą niedzielę. W tym tygodniu zakupiliśmy do kruchty w kościele profesjonalną wycieraczkę do budynków o dużym natężeniu odwiedzających. Koszt to niemal 1000 zł, ale mamy nadzieję, że się sprawdzi i ułatwi utrzymanie kościoła w czystości.

7. W minionym tygodniu w kościele i na cmentarzu parafialnym pożegnaliśmy śp. Tomasza Kmiecia, l. 41 z Machnacza. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a dla Zmarłego prosimy o Boże miłosierdzie: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy okazali solidarność z bliskimi tragicznie zmarłego i pospieszyli im z pomocą.