Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

1. Jezus zmartwychwstał i żyje. Tę prawdę Kościół głosi nieprzerwanie od dnia Pięćdziesiątnicy. Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym uwalnia nas od lęku i od skupienia na sobie samych, daje nam pokój i wzywa do działania. Dzisiejsza Ewangelia ostrzega nas jednak, że można także łatwo zapomnieć o tym spotkaniu i wycofać się z powierzonej nam misji. Czym próbujemy przekonać samych siebie, że Bóg nie jest najważniejszy i co jest naszą wymówką, aby o Nim nie świadczyć? Jak możemy umacniać wzajemnie naszą wiarę w Zmartwychwstanie i pełnić powierzoną nam misję głoszenia Ewangelii?

2. Dziś zbieramy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Jeszcze raz w imieniu całej naszej wspólnoty dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, abyśmy mogli pięknie przeżywać Triduum Paschalne i święta wielkanocne. W sposób szczególny składam podziękowanie: na ręce p. Jolanty Lebiedzińskiej, p. Haliny Makowskiej, p. Bogumiły Młynarczyk i p. Damiana Adamskiego za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, na ręce opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza p. Romana Rosińskiego oraz ministrantów-seniorów za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni, na ręce p. Marty Szabeli za asystę przy procesji, na ręce p. Moniki Bednarskiej-Czyżnielewskiej za oprawę muzyczną i śpiew, na ręce pp. Małgorzaty i Janusza Barańskich za posługę lektorów oraz komentarz liturgiczny, na ręce p. Romany Jankowskiej za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin i osób naszej parafii. Bardzo dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie kościoła przed Triduum. Dziękuję strażakom z OSP Dobra Wola i OSP Machnacz za czuwanie przy grobie Pana Jezusa i asystę procesyjną.

4. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do codziennego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia, a tych którzy mogą do wspólnej modlitwy w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz.15.00. Przy tej okazji bardzo proszę o gaszenie światła w kaplicy kiedy nie ma w niej nikogo.

5. W kaplicy Miłosierdzia Bożego jest dostępny zbiornik z wodą pobłogosławioną podczas Wigilii Paschalnej.

6. W sobotę o godz. 10.00 Pierwsza Spowiedź dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Rozpoczyna ona obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka na cele charytatywne.

8. Za tydzień, w poniedziałek 25 kwietnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. W rozbudowujących się miejscowościach: Wieniec, Wieniec-Zalesie, „nowy” Machnacz, Marianki, Kąty będzie ona odbywać się na zaproszenie. Bardzo proszę o dostarczenie wypełnionych formularzy do 21 kwietnia. Zaproszenia można cały czas otrzymać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej oraz także pobrać w wersji elektronicznej z parafialnej strony internetowej.