Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po wyborze Ojca Świętego Franciszka
2. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Ideę zasłaniania krzyży w taki oto sposób wyjaśnia arcybiskup Nowowiejski, jeden z wielkich polskich liturgistów: „zasłona ta była symbolem żalu i pokuty, jakim grzesznik oddać się powinien, aby mu wolno było znowu podnieść oczy na majestat Boski, którego oblicze nieprawościami swymi niejako sobie przysłonił; wyobraża także poniżenie Chrystusa, zakrywające chwałę Jego bóstwa i czyniące Go Żydom zgorszeniem a poganom głupstwem, aby w zmartwychwstaniu na kształt zasłony przedartej, objawiły ukrytą za nimi jasność i moc Boga Wcielonego”.
3. Dzisiejsza niedziela to w naszej parafii niedziela inwestycyjna. Jak co miesiąc dodatkowa kolekta zbierana jest na prace prowadzone w parafii, obecnie na trwający nadal remont domu parafialnego-plebanii. Natomiast taca z dzisiejszej niedzieli zbierana na początku liturgii Eucharystycznej przeznaczona jest na budujące się świątynie w diecezji. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
4. Bardzo dziękuję ks. dr. Michałowi Sadowskiemu za dzisiejsze zastępstwo i przewodniczenie liturgii niedzielnej w naszej świątyni oraz wygłoszenie homilii, a mieszkańcom Gustorzyna za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
5. W związku z głoszonymi przeze mnie rekolekcjami wielkopostnymi w kościele akademickim św. Anny w Warszawie, w poniedziałek i w środę nie będzie Mszy św. w naszym kościele i od niedzieli do środy włącznie nieczynna będzie kancelaria parafialna. W przypadku wezwania do chorego proszę zwracać się do ks. Marka Kryski – kapelana Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku i Sióstr Szarytek w Wieńcu-Zdroju: tel. 518014552 lub stacjonarny w domu sióstr 542363896.
6. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa, patrona naszej diecezji i Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. W naszym kościele Msza św. o godz. 16.30.
7. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. W tym dniu Mszę św. o godz. 9.00 rozpoczniemy przed kaplicą na cmentarzu, gdzie nastąpi pobłogosławienie palm i skąd wyruszymy w uroczystej procesji do kościoła parafialnego. Zapraszam serdecznie do wcześniejszego przybycia z palmami na cmentarz i liczny udział w triumfalnej, radosnej procesji. Tak jak wkraczając do Jerozolimy jako jej Król i Pan, Chrystus odebrał spontaniczny hołd od mieszkańców świętego miasta, niech otrzyma go także i od mieszkańców Wieńca i całej naszej parafii.
8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd w Niedzielę Palmową na XIII Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Szczegóły w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii.
9. Samorząd Powiatu Włocławskiego, Samorząd Gminy Brześć Kujawski oraz Gimnazjum Nr 2 w Wieńcu zapraszają do udziału w XV Powiatowej Wystawie „Stoły Wielkanocne na Kujawach” Wieniec 2013. Wystawa będzie czynna w niedzielę 24 marca 2013 r. od godz. 11.00 w Gimnazjum Nr 2 w Wieńcu. Część oficjalna wraz z programem artystycznym, poświęceniem stołów i degustacją rozpocznie się o godz. 13.00.
10. Bardzo dziękuję osobom zbierającym ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego i za składane na ten cel pieniądze. Jest jeszcze do odebrania lista na ul. Kronenbergów i drugą część Machnacza.
11. Są do nabycia świece na stół wielkanocny „CARITAS” – cena 10 zł oraz nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.