Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Zbliża się koniec roku liturgicznego i czas Adwentu. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończąca jednocześnie Rok Wiary, a za dwa tygodnie 1 grudnia będziemy już przeżywać I Niedzielę Adwentu.

2. Od I Niedzieli Adwentu rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 4 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. Krzysztof Buchholz – diecezjalny duszpasterz akademicki diecezji bydgoskiej oraz założyciel i szef Fundacji Domu Kultury Katolickiej „Wiatrak” wraz z grupą studentów i absolwentów DA Martyria. Program rekolekcji

3. Rozpoczęcie Adwentu będziemy chcieli uczcić także procesją eucharystyczną wokół kościoła po sumie w I Niedzielę Adwentu. Już teraz zapraszam na nią członków asysty, straż, dziewczynki do sypania kwiatków. Proszę także o zabranie z zakrystii poduszek, aby je odpowiednio przygotować do procesji oraz wyprać i wyprasować wstęgi.

4. Wzorem ubiegłego roku spotkania rekolekcyjne dla dzieci zakończymy Mikołajkami. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy Św. przeprowadzimy zbiórkę na paczki dla dzieci; poszukujemy także sponsorów, którzy mogliby i chcieli wzbogacić zawartość tych paczek w postaci słodyczy.

5. Bardzo proszę o zgłaszanie się osób chętnych do udziału w generalnym sprzątaniu naszej świątyni przed Adwentem, które planujemy na sobotę 30 listopada.

6. Dzisiejsza niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień comiesięcznej kolekty inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Zbieramy na spłatę kolejnej raty kredytu oraz na pozostającą do uregulowania drugą część należności za nowe nagłośnienie w naszej świątyni. W minionym tygodniu dwie rodziny złożyły indywidualną ofiarę na ten cel. Za nie i za te składane dziś na tacę serdeczne „Bóg zapłać!”.

7. W ubiegłą niedzielę na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Nigerii zebraliśmy do puszek 128zł 57gr.

8. Bardzo dziękuję w imieniu całej naszej wspólnoty p. Teresie i Leopoldowi Nowickim, którzy z racji celebrowanego wczoraj jubileuszu 50-lecia zawarcia sakramentu małżeństwa podarowali od naszej świątyni bukiet 50 róż. Jubilatów obejmujemy naszą szczególną modlitwą.

9. Ponawiamy zaproszenie na pielgrzymkę autokarową z naszego dekanatu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Termin: 24-29.04.2014. Koszt: 1625 PLN + 30 EUR. Grupę organizuje parafia w Kruszynie. Bliższe informacje na plakacie lub w kancelarii parafialnej. My natomiast myślimy o pielgrzymce do Medjugorie i Włoch w czasie wakacji. Bliższe informacje już niebawem.

10. Od jutra na cały okres zimowy zostanie odcięty dopływ wody na cmentarzu.

11. „Z Ewangelią w szkole i na ulicy” to temat najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. W jednym z artykułów głównego bloku tematycznego czytamy: „Uczeń, który świadome zaniedbuje lekcje religii w szkole, wyraża postawę sprzeczną z sumieniem człowieka wierzącego. Daje również zły przykład innym, a szczególnie tym, którzy z różnych powodów oddalają się od Kościoła. Powinien uczynić z takiej postawy poważny rachunek sumienia. Za uzasadnione uważam więc motywy, dla których księża proboszczowie nie zgadzają się, aby uczniowie nieuczęszczający na religię podejmowali zobowiązania ojca czy matki chrzestnej. „Idź na katechezę, spieraj się, ale nie rezygnuj. Katecheza jest twoim obowiązkiem wynikającym z wiary!” – mówię każdemu z tych, którzy chcą odejść z lekcji religii”.

12. W przyszłą sobotę 30 listopada organizowany jest wyjazd z Brześcia Kujawskiego do Torunia na 22 rocznicę powstania Radia Maryja. Autobus będzie jechał przez Wieniec. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w Brześciu Kujawskim lub u p. Teresy Ochmańskiej – tel. 54 2521575.