Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach – kolędę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy służyli podwózką, serdecznie przyjmowali mnie w swoich domach, modlili się wraz ze mną, dzielili się swoimi radościami, problemami, nadziejami, a w wielu wypadkach także troską o parafię. Tradycyjna kolęda stanowi jedną z form wypełnienia obowiązku, jaki na proboszcza nakłada Kodeks Prawa Kanonicznego: „Proboszcz winien nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza niepokojach i smutku oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygować” (kan. 529 § l).
Zostałem przyjęty w 623 domach i mieszkaniach – w 41 domach, w których byłem w ubiegłym roku, tym razem drzwi były zamknięte i nie zaproszono mnie do nich w innym terminie, a za to po raz pierwszy gościły mnie 22  rodziny, w większości nowi mieszkańcy parafii. Wierzę, że wspólna modlitwa i poświęcenie naszych domów zaowocują obfitym Bożym błogosławieństwem. Wyrażam także moją wdzięczność za ofiary składane przy okazji kolędy. Z zebranych pieniędzy została zapłacona druga faktura za nowe nagłośnienie w naszym kościele, zostaną uregulowane zobowiązania naszej parafii w stosunku do instytucji diecezjalnych a pozostała kwota zostanie przeznaczona na planowane prace w i wokół naszej świątyni. Szczegółowe sprawozdanie duszpasterskie i finansowe zostało przedstawione osobom obecnym dziś w kościele.

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”.

3. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam do domu parafialnego-plebanii na comiesięczne zebranie członków Rady Parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00 spotkanie rodziców dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

5. Upływa termin zgłoszeń na planowaną wakacyjną pielgrzymkę parafialną do Chorwacji i Włoch. Jeśli nie będzie wystarczającej liczby chętnych, będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu.

6. Bardzo dziękuję jednej rodzinie za zakup i przystrojenie kościoła kwiatami jako wyraz wdzięczności dla Pana Boga. W imieniu całej naszej wspólnoty serdecznie dziękuję i zachęcam wszystkich do podobnych gestów oraz przynoszenia do świątyni kwiatów, które otrzymujemy  okazji imienin, urodzin, jubileuszy.

7. W tym tygodniu, w sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Święto jest okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.