Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
« Gru    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na koszty organizacyjne Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dziś jest trzecia niedziela miesiąca i na zakończenie Mszy św. zbieramy ofiary na inwestycje i prace remontowe w parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. W środę została odprawiona Msza św. za osoby zaangażowane czynnie w sprawy wspólnoty parafialnej oraz za wszystkich wspierających ją poprzez ofiary duchowe i materialne.

3. Trwa miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. Wczoraj w kaplicy na cmentarzu wraz z księżmi z całego dekanatu sprawowaliśmy Mszę św. za zmarłych kapłanów. Bardzo dziękuję osobom (nie licząc pani organistki i pana kościelnego oraz służby liturgicznej, było to 6 osób), które odpowiedziały na zaproszenie i wzięły udział w tej liturgii.

4. W piątek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspomnienie to ma podstawę w przekonaniu ludzi wierzących, które sięga bardzo daleko wstecz, do początków chrześcijaństwa. Obecnie ma ono nam przede wszystkim ukazywać znaczenia ofiarowania swojego życia Bogu, całkowitego zdania się na Niego. Wspomnienie to jest też okazją do szczególnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie. Natomiast w sobotę wspominamy w liturgii św. Cecylię (†III wiek), dziewicę i męczennicę, patronkę chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych.

5. Za tydzień, w niedziele, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W tym dniu przedstawię krótkie sprawozdanie z kończącego się roku. Natomiast w następną niedzielę 30 listopada rozpoczynamy już Adwent i Rekolekcje Adwentowe. Program wywieszony jest w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii.

6. Kancelaria parafialna do czwartku włącznie będzie nieczynna. Nie będzie też Mszy św. w kościele. Sprawy pilne proszę zgłaszać do Pana Kościelnego, który też w wyznaczonych godzinach będzie zajmował się sprawami cmentarza.

7. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30.