Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

grudzień 2021
P W Ś C P S N
« lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Łączymy się dziś w modlitwie ze wszystkimi, którzy polecają Panu Bogu ofiary zamachów terrorystycznych we Francji, prosząc o pokój na całym świecie. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego stawia przed nami pytanie o źródło naszej nadziei. Czy w czasach niepewności znajdujemy bezpieczeństwo i pewność w Jezusie? Jak możemy obudzić nadzieję w ludziach zagubionych i błądzących?

2. Dzisiejsza niedziele jest trzecią niedzielę miesiąca – dniem zbiórki na fundusz inwestycyjno-remontowy w naszej parafii. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy św. za zmarłych kapłanów, którą koncelebrowali wczoraj w kaplicy na naszym cmentarzu wszyscy księża z naszego dekanatu. Pamiętajmy także na co dzień w modlitwie o naszych zmarłych duszpasterzach.

4. We wtorek i czwartek Msza św. o godz. 07.30. W te dni kancelaria po południu będzie nieczynna.

3. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Polecajmy w tym dniu Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych. W naszej wspólnocie modlitwą obejmujemy szczególnie Siostry Benedyktynki z Żarnowca.

4. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za publiczne odmówienie w tym dniu aktu poświęcenia możemy zyskać odpust zupełny. Za dwa tygodnie już ADWENT, który rozpoczniemy rekolekcjami, które poprowadzi o. Tomasz Żychowicz OFM.

5. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą p. organistka oraz schola młodzieżowa i dziecięca. W tym dniu powinna po odnowieniu i konserwacji wrócić już na swoje miejsce w głównym ołtarzu figura św. Cecylii.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2016 rok oraz świece ŚDM, z których dochód przeznaczony jest na Bilet dla Brata.

7. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. o tym, czy likwidacja gimnazjów ma sens oraz o liście biskupów polskich do niemieckich.