Lipiec 2020
« Cze

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Łączymy się dziś w modlitwie ze wszystkimi, którzy polecają Panu Bogu ofiary zamachów terrorystycznych we Francji, prosząc o pokój na całym świecie. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego stawia przed nami pytanie o źródło naszej nadziei. Czy w czasach niepewności znajdujemy bezpieczeństwo i pewność w Jezusie? Jak możemy obudzić nadzieję w ludziach zagubionych i błądzących?

2. Dzisiejsza niedziele jest trzecią niedzielę miesiąca – dniem zbiórki na fundusz inwestycyjno-remontowy w naszej parafii. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy św. za zmarłych kapłanów, którą koncelebrowali wczoraj w kaplicy na naszym cmentarzu wszyscy księża z naszego dekanatu. Pamiętajmy także na co dzień w modlitwie o naszych zmarłych duszpasterzach.

4. We wtorek i czwartek Msza św. o godz. 07.30. W te dni kancelaria po południu będzie nieczynna.

3. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Polecajmy w tym dniu Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych. W naszej wspólnocie modlitwą obejmujemy szczególnie Siostry Benedyktynki z Żarnowca.

4. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. odmówimy Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Za publiczne odmówienie w tym dniu aktu poświęcenia możemy zyskać odpust zupełny. Za dwa tygodnie już ADWENT, który rozpoczniemy rekolekcjami, które poprowadzi o. Tomasz Żychowicz OFM.

5. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą p. organistka oraz schola młodzieżowa i dziecięca. W tym dniu powinna po odnowieniu i konserwacji wrócić już na swoje miejsce w głównym ołtarzu figura św. Cecylii.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2016 rok oraz świece ŚDM, z których dochód przeznaczony jest na Bilet dla Brata.

7. Zachęcam do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. o tym, czy likwidacja gimnazjów ma sens oraz o liście biskupów polskich do niemieckich.