Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, ustanowione na pamiątkę odnalezienia relikwii drzewa Krzyża Świętego przez cesarzową Helenę, to zaproszenie do pełniejszego zanurzenia się w tajemnicy Bożej miłości. W rozciągniętych na krzyżu ramionach, które nie mogą już obejmować dzieci, dotykać trędowatych, błogosławić chorych, my chrześcijanie kontemplujemy Boga, który ma otwarte ramiona, aby przyjąć, objąć i podtrzymać nasze życie złamane przez zło i cierpienie. W obliczu zgaszonym przez śmierć, w oczach, które nie mogą już patrzeć z łagodnością na celników, prostytutki i grzeszników, w ustach, które już nie mogą krzyczeć w obronie tylu ofiar nadużyć, niesprawiedliwości i przemocy Bóg w pełni objawia nam swoją nieskończoną miłość do nas, do każdego człowieka. Ukrzyżowany przywraca nam życie i wzywa nas do pójścia Jego drogą, drogą miłości Ojca i braci, jedyną drogą, która jest drogą życia i prowadzi do Zmartwychwstania.

2. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i wzięli udział w uroczystościach rocznicy poświęcenia naszego kościoła i dożynkach parafialnych oraz w połączonym z nimi rodzinnym festynie parafialnym. Bardzo cieszę się z dużej ilości osób, które w ten dzień przystąpiły do sakramentu pokuty i w pełni uczestniczyły w Eucharystii oraz z dużego zaangażowania wielu osób. Wyrażam wdzięczność członkom Rady Parafialnej, Sołtysom oraz wielu parafianom i osobom spoza parafii, którzy w różny sposób zaangażowali się w to nasze wspólne dziękczynienie Panu Bogu i rodzinne świętowanie. Dziękuję za piękną dekorację kościoła i placu, za przygotowanie i czyny udział w liturgii, za chleby i kosze dożynkowe oraz za reprezentację swojej wioski w procesji i korowodzie dożynkowym, za warzywa i owoce, które po uroczystościach zostały przekazane do Wyższego Seminarium Duchownego, za inne dary w postaci produktów żywnościowych, za domowe wypieki, za wypożyczenie i transport stołów i ławek, za przywiezienie kotłów z grochówką z jednostki wojskowej w Inowrocławiu, za pracę przy przygotowaniu i wydawaniu jedzenia oraz w porządkowaniu terenu po uroczystości a także w rozliczeniu wszystkich rachunków. Rozliczenie finansowe dożynek: w ogłoszeniach na Mszy św. i w gablocie – o takich sprawach rozmawiamy w gronie najbliższych, zapraszamy do kościoła:)

3. Bardzo dziękuję także wszystkim osobom i rodzinom, które złożyły lub w najbliższym czasie zamierzają złożyć ofiarę pieniężną dla parafii. Nie ma jeszcze podpisanych umów, ale są już decyzję w sprawie przyznanej nam dotacji celowej z Powiatu Włocławskiego na odnowę i konserwację obrazu Świętego Mikołaja – pierwszego patrona naszej parafii oraz na odnowę i konserwację głównego ołtarza. Podobna informacja została przekazana z Urzędu Marszałkowskiego w odniesieniu do projektu zagospodarowania terenu wokół kościoła (kostka, ławki). Te wszystkie przedsięwzięcia wymagają także wkładu własnego.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej parafii dzień tacy inwestycyjnej.

5. Spotkanie Rady Parafialnej – środa 24 września godz. 19.00.

6. Próba scholi w czwartek o godz. 16.30, zbiórka ministrantów także w czwartek o godz. 17.00.

7. We wtorek 16 września rozpoczyna zajęcia I rok w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Wśród alumnów I roku jest nasz parafianin Hubert Roszak, którego obejmujemy naszą szczególną modlitwą.

8. W miniony piątek odbyło się pierwsze spotkanie Kręgu biblijnego. Następne spotkanie odbędzie się w przyszły poniedziałek 22 września o godz. 19.00.

9. Następne spotkanie rodziców dzieci z klas 1-3 przygotowujących się do I Komunii w naszej parafii w niedzielę 5 października po Mszy św. o godz. 13.00.

10. W „Przewodniku Katolickim” o współczesnych męczennikach za wiarę – w Syrii, Liberii i Strefie Gazy.