Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Wczoraj grupa 33 osób, przede wszystkim członków Koła Żywego Różańca i Asysty, wzięła udział w pielgrzymce autobusowej do Sanktuarium Matki Bożej w Ostrowąsie i do Nieszawy. Podczas Mszy św. przed cudownym obrazem Pani Kujaw, koronowanym w 1986 r. koronami papieskimi, modliliśmy się nie tylko w osobistych intencjach uczestników pielgrzymki, ale także za całą naszą wspólnotę parafialną. Dzięki gościnności i pomocy księży proboszczów Ostrowąsa i Nieszawy wróciliśmy bogatsi o znajomość wielu nieznanych fragmentów historii, pomników wiary i pięknych miejsc naszej małej Ojczyzny. Bardzo dziękuję p. Henryce Dobrowolskiej za wzięcie na siebie znaczącej części organizacji pielgrzymki i już teraz zapraszam na następne wyprawy oraz zachęcam do czynnego włączenia się w działalność Koła Żywego Różańca oraz Asysty.

2. W najbliższą środę na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie do domu parafialnego – plebanii członków Rady Parafialnej oraz Panie i Panów Sołtysów. Zgodnie z ustaleniem przyjętym na spotkaniu inauguracyjnym Rady będzie się ona spotykać w każdą trzecią środę miesiąca. Pierwsza część spotkania będzie miała charakter formacyjny – będziemy poszukiwać inspiracji do działania w Dziejach Apostolskich. W drugiej części tego spotkania Rady chciałbym, abyśmy zajęli się statutem Rady, uroczystościami odpustowymi, dożynkami parafialnymi oraz niektórymi sprawami związanymi z cmentarzem i inwestycjami parafialnymi.

3. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii. Zbieramy ofiary na dalsze prace prowadzone w domu parafialnym i spłatę kolejnej raty kredytu. Za ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

4. Wczoraj przekazaliśmy do Wyższego Seminarium Duchownego skrzynkę ogórków – dar jednej z rodzin parafii. Zachęcam gorąco do takiej formy wspierania uczelni, która jest sercem diecezji. Za wszystkie dary serca na rzecz Seminarium Bóg zapłać!

5. W niedzielę, 28 lipca, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po obu  Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji będzie można też wesprzeć akcję zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 km.

6. W dniu 6 sierpnia, po Mszy św. o godz. 06.00 z włocławskiej katedry tradycyjnie, w tym roku już po raz 25, wyruszy Piesza Pielgrzymka Włocławska na Jasną Górę. Gorąco zachęcam do udziału. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej: www.pielgrzymkawloclawska.pl.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i udekorowanie go kwiatami mieszkańcom ulic Jodłowej, Orzechowej, Jaworowej i Wierzbowej. W imieniu całej naszej wspólnoty Bóg zapłać!

8. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytamy o znaczeniu sakramentu małżeństwa – czy dzisiejszy człowiek jest w stanie podejmować decyzje wiążące na całe życie? Jak mądrze inwestować w małżeństwo, by przetrwało każdy kryzys?