Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
 1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także prosić o pomoc w podejmowaniu przez nas odpowiedzialności za naszą rodzinę parafialną, za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?
 2. W obchodzone dziś Święto Chrztu Pańskiego, zgodnie z „Dekretem o odpustach na Rok Wiary w diecezji włocławskiej” biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 3. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi Ochotnemu, którego obecność dziś w naszej wspólnocie jest związana nie tylko z kolejnym spotkaniem przygotowującym naszą młodzież do sakramentu bierzmowania, czego wspaniałomyślnie się podjął, ale także z umożliwieniem wszystkim przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, aby każdy mógł skorzystać z łaski odpustu zupełnego. Za to wszystko, za wspólną modlitwę, homilię wygłoszoną podczas sumy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy także powodzenia w pierwszej sesji egzaminacyjnej.
 4. Dzisiejsze święto kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły, w ciągu roku.
 5. Zgodnie z tradycją przedłużamy jednak śpiewanie kolęd aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które wiąże się z Bożym Narodzeniem. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 dla nas, ale i razem z nami będą śpiewać kolędy twórcy i wykonawcy koncertu „Jest taki dzień”, który odbył się 26 grudnia w Brześciu Kujawskim. Na zakończenie Mszy św. przedstawią także fragmenty koncertu. Wśród wykonawców jest m.in. nasza katechetka Barbara Szatkowska.
 6. W piątek 18 stycznia w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wcześniej, w czwartek 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu.
 7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca i w naszej parafii dzień kolekty na inwestycje i prace remontowe w domu parafialnym. Za wszystkie ofiary składane na ten cel na tacę, podczas kolędy i w innej formie serdeczne Bóg zapłać.
 8. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulic Klonowej i Jesionowej z Wieńca. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
 9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na nasz cmentarz parafialny śp. Henryka Plecke z Wieńca. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 10. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” o tym, czym dla współczesnego człowieka jest, a czym może być Chrzest święty oraz przypomnienie postaci zmarłego 29 grudnia w wieku 94 lat arcybiskupa Ignacego Tokarczuka – niezłomnego pasterza i gorliwego przewodnika duchowieństwa i wiernych w trudnych czasach komunistycznego reżimu. Poprzez swój bezkompromisowy stosunek do PRL i odważne wystąpienia przeciwko zakłamaniu i ateizacji społeczeństwa, uzyskał miano jednego z najpoważniejszych i najtrudniejszych wrogów ustroju. Mimo zakazów i szykan w czasie jego posługi w diecezji przemyskiej zostało utworzonych 220 nowych parafii i 430 kościołów. Wszystkie bez zgody władz. O wszelkich przejawach szykan abp Tokarczuk mówił wprost i otwarcie. Zyskał tym przydomek „biskupa niezłomnego”.
 11. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom, którzy rozpoczynają ferie zimowe, życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku, a wszystkim wiele dobra na cały tydzień. Szczęść Boże!