Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIII Dzień Papieski, którego hasłem są słowa: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Corocznie ten obchód połączony jest ze zbiórką ofiar na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Ofiary na ten cel będą zbierali gimnazjaliści ze Szkolnego Koła Caritas. Oni też zapoznają nas ze swoją działalnością, którą wspieramy zbierając na ten cel ofiary na zakończenie Mszy Świętych w niedziele, w które nie ma zbiórki na inny cel Kościoła Powszechnego lub w Polsce. Bardzo dziękujemy im i ich opiekunce – p. Jolancie Wilczyńskiej za wielkie zaangażowanie i chrześcijańskie świadectwo braterskiej miłości.

2. Bardzo dziękuję za dary – żywność i odzież złożone dla osób potrzebujących w naszej parafii. Ich segregacją i rozdziałem zajmą się młodzi ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. Jolanty Wilczyńskiej i p. Barbary Szatkowskiej. Cieszę się, że ta akcja spotkała się z tak żywym odzewem ze strony wielu osób z naszej wspólnoty. Powtórzymy ją w Adwencie i w czasie Wielkiego Postu.

3. W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Syrii zebraliśmy do puszek 217zł 91gr.

4. Rozliczenie dotychczasowej zbiórki na nowe nagłośnienie: Złożono 46 ofiar imiennych (w kopertach, osobiście lub przelewem na konto bankowe) na kwotę 5 120 zł. Z dożynek (taca, zbiórka do puszek, pieniądze pozostałe po organizacji) 4 562 zł 59 gr. W sumie zebraliśmy 9 682 zł 60 gr. Całkowity koszt nowego nagłośnienia: 17 399 zł 46 gr. Zapłaciliśmy już pierwszą fakturę na kwotę 9 303 zł 60 gr. Pozostaje do zapłaty druga faktura na kwotę  8 095 zł 86gr  z przesuniętym terminem płatności do 10.01.2014. Za wszystkie ofiary na ten cel serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W piątek podczas nabożeństwa różańcowego i Mszy Świętej modliliśmy się za młodych z naszej parafii, którzy przyjęli w tym roku sakrament bierzmowania, a oni dziękowali Panu Bogu za ten dar. Po modlitwie odbyło się spotkanie przy stole w domu parafialnym-plebanii. Wzięło w nim udział 14 spośród 54 bierzmowanych, co i tak daje dwa razy lepszą statystykę niż w dzisiejszej Ewangelii. Jeszcze raz dziękuję rodzicom, katechetom i wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowania naszej młodzieży do przyjęcia tego sakramentu, a przede wszystkim samym młodym, którzy poważnie potraktowali ten niezwykle ważny moment w ich życiu. Wierzę, że nie zabraknie im chęci, sił oraz wsparcia ze strony najbliższych, aby odnaleźć swoje miejsce we wspólnocie Kościoła. Rodzice młodych przekazali dla parafii ofiarę w wysokości 2000 zł,  za którą zakupiono m.in. krzyże dla bierzmowanych oraz trybularz i łódkę, kropidło, kociołek do wody święconej, biały ornat i świece woskowe do kościoła.

6. Jutro, 14 października, naszą modlitwą obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto, a w piątek w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty pracowników służby zdrowia.

7. Zebranie Rady Parafialnej w najbliższą środę o godz. 18.00.

8. Próby scholi w domu parafialnym-plebanii w środy po nabożeństwie różańcowym o godz. 17.00 a zbiórki ministrantów oraz kandydatów na ministrantów i lektorów, chłopców i dziewcząt, w piątki o godz. 16.15. W najbliższą sobotę planujemy wyjazd z ministrantami do Wyższego Seminarium Duchownego. Mogą z nami pojechać także i członkowie scholi. Zapraszam gorąco także rodziców, zwłaszcza zmotoryzowanych.

9. Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem: „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje.

10. Przyszła niedziela to także trzecia niedziela miesiąca – w naszej parafii dzień zbiórki na remonty i inwestycje. Dzięki naszej rosnącej ofiarności możemy nie tylko regularnie spłacać zaciągnięty kredyt – każdego miesiąca ok. 1500 zł, ale i myśleć o nowych przedsięwzięciach.

11. Za tydzień będą przeprowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych tzw. dominicantes i communicantes. Liczyć będziemy ilość wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Św.

12. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu.

13. Parafia św. Józefa w Szpetalu Górnym organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 09-17 listopada br. Koszt 3300 zł + 100$. Bliższe informacje w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u organizatorów – tel. 518 014 789.

14. Dziś Ojciec Święty Franciszek zawierza świat Matce Bożej Fatimskiej. My trwamy na modlitwie różańcowej z Maryją. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiane jest w dni powszednie o godz. 17.00 przed Mszą Świętą. Dzieci w sposób szczególny zapraszam do udziału w tym nabożeństwie we wtorki i czwartki, a młodzież w środy i piątki.

15. W „Przewodniku Katolickim” o kanonizacji Jana Pawła II oraz prezent dla Czytelników – książeczka z opisem fatimskiego przesłania Maryi oraz aktem poświęcenia siebie i rodziny Matce Bożej.