11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 17.30.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 17.00 i w soboty w godz. 09.30 -11.00. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Maj 2018
« Kwi

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów. Wstąpienie Jezusa do nieba nie jest oddzieleniem. Dzięki swojemu byciu z Ojcem jest teraz blisko każdego z nas, działa w wydarzeniach ludzkiej historii poprzez moc i dary swego Ducha, jest obecny także poprzez Kościół, który posłał, aby kontynuował Jego misję.

Jak możemy dawać świadectwo obecności i bliskości Jezusa w naszym codziennym życiu? W jaki sposób możemy przyczynić się do tego, aby nasza wspólnota parafialna pełniej odpowiadała na nakaz misyjny Jezusa „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15) i stawała się wspólnotą „wychodzącą” i „idącą na zewnątrz”?

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie Mszy świętej.

3. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Ze względu na bardzo niską frekwencję w kościele będziemy odmawiać litanię loretańską na zakończenie Mszy św., natomiast gorąco zachęcam do udziału w nabożeństwie majowym przy kapliczkach. Proszę o informację o godzinie modlitwy w poszczególnych miejscach. W tym tygodniu wezmę udział w nabożeństwie majowym przy kapliczce na Bachórce we wtorek o godz. 19.00.

4. Jutro, w poniedziałek, nabożeństwo majowe z wystawieniem i adoracja Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.30, a po adoracji spotkanie grupy biblijnej.

5. W środę o godz, 18.00 Msza św. za parafian i spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

6. Za tydzień uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, która będzie miała miejsce o godz. 10.30 – pozostałe Msze Święte o godz. 09.00 i suma wyjątkowo o godz. 12.00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00). Próby przygotowujące dzieci do Pierwszej Komunii w tym tygodniu we wtorek i w piątek o godz.16.00. W sobotę o godz. 10.00 w kościele sakrament pokuty i pojednania dla dzieci i ich bliskich oraz wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z tej okazji – przyjadą księża z dekanatu.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

8. Na stoliku w kruchcie jest jeszcze majowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Zachęcam do zabrania dla siebie, a może też i dla kogoś z rodziny lub sąsiadów egzemplarza gazety.

9. W piątek pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Lucynę Gawrysiak ze Słonego. Jutro o godz. 14.30 pogrzeb śp. Bożeny Błaszczyk z Wieńca. Najbliższym składamy nasze kondolencje, a zmarłe polecamy miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”