Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek, czwartek i piątek po Mszy o godz. 18.00.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1. Obchodzimy dziś „Dzień Papieski” pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Nabożeństwa różańcowe codziennie pół godziny przed Mszą św. – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 09.00.

3. W czwartek 16 października o godz. 19.00 zapraszam do domu parafialnego-plebanii na kolację rozpoczynającą nową edycję Kursu Alfa w naszej parafii. Osoby chętne do pomocy przy jego przeprowadzeniu zapraszam na plebanię w poniedziałek na godz. 19.00.

4. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w środę o godz. 19.00.

5. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.15.

6. W przyszłą niedzielę w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Będzie to także dzień beatyfikacji Pawła VI. Ofiary składane na tacę w Światowy Dzień Misyjny we wszystkich parafiach świata, również tych najbiedniejszych, tworzą fundusz solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Dzięki tym środkom w krajach misyjnych prowadzona jest działalność ewangelizacyjna, kształceni są katechiści, misjonarze wspierają ubogich, powstają nowe placówki misyjne, budowane i remontowane są kościoły, kaplice, domy zakonne.

7. Przyszła niedziela to także dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii, która ma miejsce w każdą trzecią niedzielę miesiąca na zakończenie Mszy św. Trwają prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu i obrazie św. Mikołaja – ich zakończenie ma nastąpić do końca listopada. Od poniedziałku rozpoczną się także prace wokół kościoła – kostka, ławki. Przy tej okazji chcemy także wyremontować schody przed głównym wejściem do świątyni i zrobić podjazd dla wózków. Bardzo dziękuję za ofiary składane na ten cel.

8. We wtorek, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców,  a w nadchodzącą sobotę, 18 października, w święto świętego Łukasza Ewangelisty, pracowników służby zdrowia.

9. Towarzyszymy modlitwą obradom nadzwyczajnego Synodu Biskupów o rodzinie. Przy tej okazji Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski prowadzi kampanię społeczną mającą zwrócić uwagę na problemy związane ze związkami partnerskimi, konkubinatem, który spotyka się z coraz większym przyzwoleniem ze strony rodziców, ale jest życiem w grzechu i niesie ze sobą negatywne konsekwencje w postaci lęku przed odpowiedzialnością za drugą osobę, lęku przed posiadaniem dzieci, przed zaangażowaniem się na poważnie w życie społeczne. Przypominają o tym plakaty rozesłane do parafii i strona internetowa www.nakocialape.pl

10. Otrzymaliśmy podziękowanie od  Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie za przeprowadzenie w naszej parafii Dnia Modlitw za Chrześcijan na Bliskim Wschodzie i ofiary przekazane na pomoc naszym prześladowanym braciom w Syrii i Iraku.

11. Mamy już komplet na pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 25 października. Jest jednak możliwość wpisania się na listę rezerwową.

12. W kancelarii i w zakrystii można już zamawiać wypominki. Tradycja tej formy modlitwy błagalnej za zmarłych sięga X wieku, a korzenie starożytności. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej księdze życia. Znaczenie wypominek jest tym większe, że podobnie jak w starożytności, tak i dzisiaj, związane są one z Eucharystią. „Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II).
Wypominki roczne są modlitewnym przywołaniem naszych zmarłych w każdą niedzielę roku i włączeniem ich w ofiarę Mszy św. niedzielnej w obecności całej wspólnoty parafialnej.
Wypominki jednorazowe natomiast przywołują modlitewnie naszych zmarłych w dzień Wszystkich Świętych w czasie modlitewnej procesji po cmentarzu.

13. W „Przewodniku Katolickim” artykuły o duchowości Nazaretu, czyli codzienności przepojonej Bożą obecnością oraz o tym, jak znaleźć sposób na polubienie modlitwy różańcowej.