Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. W dzisiejszą drugą niedzielę Wielkiego Postu uczestniczymy razem z najbliższymi uczniami w tajemnicy Przemienienia Pańskiego. To misterium światła i nadziei. Chrystus na Górze Tabor zaprasza nas do wejścia w świetlisty obłok i pozwolenia, aby kontemplacja oblicza Bożego przemieniła nas. Rekolekcje wielkopostne, które dziś rozpoczynamy są takim czasem szczególnego wsłuchania się w Słowo Boże, kontemplacji oblicza Bożego i szansą naszej przemiany. Witamy w naszej wspólnocie ks. Adama Bajorskiego MSF i towarzyszące mu dziś małżeństwo Annę i Wojciecha Łuczaków z Kościoła Domowego Ruchu Światło-Życie z Konina, rodziców sześciorga dzieci, zaangażowanych w dzieło ewangelizacji. Prosimy Ducha Świętego, aby mówił do nas przez nich i otwierał nasze serca na ich świadectwo oraz zachęcił wszystkich wahających się i obojętnych do udziału w rekolekcjach.

2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Ad Gentes – dniem modlitwy, postu oraz solidarności z misjonarzami. W tym roku obchodom towarzyszy hasło: „Gdzie misjonarze, tam nadzieja”. Z tej okazji we wszystkich kościołach w tym dniu do puszek zbierane są ofiary na fundusz misyjny. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła. Na misjach posługuje obecnie 2007 misjonarzy z Polski, w tym księża diecezjalni, zakonnicy i zakonnice, a także 59 misjonarzy świeckich. Poprzez głoszenie Słowa Bożego i poprzez swoją pracę charytatywną, edukacyjną, czy medyczną, nie tylko dają oni nadzieję na życie wieczne, ale niosą tysiącom podopiecznych zwyczajną nadzieję na lepszą przyszłość

3. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.

4. W tym tygodniu po renowacji i konserwacji wróciła do naszej świątyni płaskorzeźba Ostatniej Wieczerzy oraz kolejna stacja Drogi Krzyżowej. Dziękuję w imieniu całej naszej wspólnoty rodzinom, które pokryły koszty przeprowadzonych prac. Mamy także nowy feretron z odnowionymi obrazami św. Anioła Stróża i św. Izydora Oracza – na obu obrazach w tle widoczny jest przedwojenny budynek naszej świątyni. Odnowienie i konserwacja obrazów oraz wykonanie feretronu w dużej mierze zostały sfinansowane z ofiar złożonych przy okazji rozprowadzania opłatków przed Bożym Narodzeniem.

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne w naszej parafii.

6. Uroczystość św. Józefa w liturgii przeniesiona jest w tym roku na poniedziałek 20 marca, ale wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy na wspólną modlitwę w przyszłą niedzielę 19 marca o godz. 18.00 do figurki św. Józefa w Wieńcu-Zalesie. Przyszła niedziela to także dzień uroczystości odpustowej w parafii w Brzeziu.

7. Z myślą przede wszystkim o młodzieży Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza na kurs „Techniki fotografowania”, który w sobotę 1 kwietnia w godz. 10.00 – 13.00 poprowadzi w naszej parafii p. Wojciech Łukaszewski. Zapisy w zakrystii lub u p. Barbary Szatkowskiej. Liczba miejsc jest ograniczona.