Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – sobota zwykle o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna i biuro cmentarza w czasie zagrożenia epidemicznego czynne tylko w nagłych przypadkach. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: wdorsz@ diecezja.wloclawek.pl

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek
W tytule przelewu wpisać: „Darowizna na cele kultu religijnego”

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

Kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« Mar    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

1. „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5,17). Jezus wzywa nas do głębszego zrozumienia naszego grzechu przez wykorzenienie lub odcięcie wszystkiego co stanowi jego źródło. W ten sposób zaprasza nas, abyśmy przestrzegali Prawa Bożego nie z przymusu, ale z serca. Jak możemy prowadzić naszych młodych do prawdy i odpowiedzialnej wolności? Jakie ćwiczenia serca mogą oczyścić moje pragnienia i intencje?

2. Dziś po Mszy św. o godz. 13.00 pobieranie miary na stroje do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Także dziś o godz. 15.00 przy remizie w Machnaczu ognisko i zabawa dla dzieci i młodzieży z parafii. Bardzo dziękuję Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i wszystkim osobom, które bezinteresownie zaangażowały się w to przedsięwzięcie oraz w zorganizowanie dwa razy w minionym tygodniu wyjazdu na lodowiska do Włocławka dla dzieci i młodzieży ze służby liturgicznej, asysty i scholi – grupa liczyła nie licząc opiekunów i rodziców ponad 20 uczestników.

4. Jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 19.00 Msza św. w intencji uczestników i osób zaangażowanych w prowadzenie kursu Alpha, który rozpocznie się 23 lutego. Po Mszy św. spotkanie uczestników poprzednich edycji kursu.

5. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30 i spotkanie formacyjne młodych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

7. Przez najbliższe dwa tygodnie kancelaria parafialna będzie nieczynna. We wtorek wyruszam wraz z Damianem Adamskim do Laare w Kenii, gdzie pracę misyjną i charytatywną prowadzi orionistka s. Alicja Kaszczuk MMM. Damian Adamski udaje się do Laare jako ekspert w dziedzinie hodowli krów, aby wspomóc swoją wiedzą i radą wysiłki sióstr, mające na celu zapewnienie odpowiedniej ilości świeżego mleka dla objętych przez nie opieką dzieci. Wierzę, że nasza podróż zaowocuje też zaadoptowaniem na odległość przez naszą parafię przynajmniej jednego dziecka z Laare, a może i jeszcze jakąś inicjatywą angażującą nas bardziej w działalność misyjną i charytatywną Kościoła. Do niedzieli 19 lutego w parafii będzie mnie zastępować o. Tomasz Żychowicz OFM. W przypadku pogrzebu proszę zwracać się do p. Grzegorza Kulińskiego.