Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić” (Mt 5,17). Pan Jezus zaprasza nas do pójścia w naszym życiu dalej poza zwykłe wypełnianie prawa i do otwarcia naszego serca na Ojca, aby wraz z Nim czynić nasze życie bardziej sprawiedliwym i braterskim, bardziej ludzkim, wykorzeniając z niego wszystko co stanowi źródło grzechu. „Ileż wojen w obrębie Ludu Bożego i w różnych wspólnotach! W dzielnicy, w miejscu pracy, ileż wojen z powodu zawiści i zazdrości, także między chrześcijanami! Duchowa światowość prowadzi niektórych chrześcijan do bycia na wojnie z innymi chrześcijanami, którzy stają na ich drodze szukania władzy, prestiżu, przyjemności lub materialnego zabezpieczenia. Ponadto niektórzy przestają żyć serdeczną przynależnością do Kościoła, aby pogłębiać ducha sporu” (Evangelii gaudium, n. 98). Papież Franciszek zaprasza nas do współtworzenia Kościoła, w którym wszyscy będą mogli podziwiać, „jak troszczycie się jedni o drugich, jak nawzajem dodajecie sobie odwagi i jak sobie towarzyszycie” (Evangelii gaudium, n. 100). Jak różna jest Mądrość Boża od duchowej światowości? Jak możemy ukazywać innym prawdziwe znaczenie Bożych przykazań i dawać świadectwo braterskiej miłości, które będzie promieniujące i pociągające?

2. Dziś do puszek zbieramy ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

3. W minioną środę 8 lutego przypadła 38 rocznica śmierci ks. Romana Jałocho – długoletniego proboszcza i budowniczego naszej świątyni. Msza Święta w jego intencji w dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00. Po Mszy zawieziemy symboliczną wiązankę kwiatów na jego grób w kwaterze kapłańskiej na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku. Gorąco zachęcam wszystkich właścicieli samochodów, którzy będą udawać się na cmentarz do Włocławka i mają wolne miejsca, aby zabrali ze sobą osoby, które chciałyby się tam udać, a nie dysponują własnymi środkami transportu.

4. Przełożone z pierwszego piątku miesiąca odwiedziny osób starszych i chorych w domach odbędą się jutro w poniedziałek 13 lutego od godz. 09.00 (Wieniec-Zalesie, Machnacz, Słone, Kąty, Wieniec, Gustorzyn, Jaranówek, Wolica, Kryńsk – Bachórka).

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do niedzielnej liturgii grupie p. Elżbiety Zawitowskiej z Wieńca.

7. Na stoliku w kruchcie jest wyłożony nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” oraz Raport prezentujący działalność Fundacji „Redemptoris Missio”. Fundacja Redemptoris Missio powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Celem jej jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy pracujących wśród chorych w najuboższych krajach świata. Od początku istnienia udzielono pomocy 229 ośrodkom misyjnym w ponad 50 krajach poprzez zorganizowane wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i ośrodków misyjnych oraz wysyłkę lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Błażeja Chwiałkowskiego z Wieńca oraz śp. Krzysztofa Nowakowskiego z Włocławka. Rodzinom składamy kondolencje a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…