Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus porównał Słowo Boże do ziarna sianego hojną ręką przez siewcę. Przypowieść o siewcy ukazuje trzy różne formy nieprzyjęcia Słowa, które sprawiają, że ponosi Ono porażkę lub jest zablokowane. Obrazy ziarna, które pada na drogę i zostaje wydziobane przez ptaki, na teren skalisty, na którym natychmiast wschodzi, ale z powodu bardzo płytkich korzeni szybko usycha oraz wybujałych i duszących cierni, odcinających roślinę od światła słońca stanowią jednak tylko połowę historii. Jezus pozostawił nam napisanie drugiej połowy, która mówi o przyjęciu ziarna Słowa w żyznej glebie: słuchania, zrozumienia i doświadczenia dojrzewania i wzrostu. Jakich trudności i frustracji doświadczyłeś słuchając i dzieląc się Słowem Bożym? Jak Bóg uczynił swoje słowo owocnym w twoim życiu?

2. W dniu II tury wyborów prezydenckich pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i o jej wszystkich mieszkańcach.

3. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie biblijne na plebanii. Tematem spotkań są czytania liturgii Słowa najbliższej niedzieli. W każdej chwili można do nas dołączyć. Serdecznie zapraszamy.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki inwestycyjnej w naszej wspólnocie.

5. Bardzo dziękuję grupie p. Anety Jarzęckiej z Marianek za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Anna Lubrant i Patryk Paczkowski, par. św. Józefa – Włocławek

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Barbarę Kubiak z Włocławka, pochodzącą z Gustorzyna i Eugenię Helenę Rosiak z Brześcia Kujawskiego, związaną z Bachórką. Rodzinom składamy nasze kondolencje a Zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Przypominam o związanym z trwającą nadal epidemią koronawirusa obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach, w tym także w kościele oraz zachowania na zewnątrz bezpiecznej odległości między osobami.

9. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy w najbliższe niedziele na Mszę św. o godz. 12.00 i na przygotowanie oraz próby śpiewu z Panią Organistką. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, przesunięta ze względu na epidemię koronawirusa, odbędzie się w niedzielę odpustową 9 sierpnia o godz. 10.00.