Lipiec 2020
« Cze

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. W całej Polsce zbieramy ofiary do puszek przeznaczone na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych zdolnych osób z ubogich rodzin, nazywanych często „Żywym Pomnikiem św. Jana Pawła II”. W zakrystii można też nabyć świece z symbolami Światowych Dni Młodzieży 2016, wizerunkiem św. Siostry Faustyny i hasłem „Misericordia” – Miłosierdzie. Cena – 5 zł, a dochód w całości przeznaczony jest na pomoc młodzieży ze Wschodu chcącej przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w przyszłym roku.

2. Także dziś w naszym zaprzyjaźnionym Opactwie Sióstr Benedyktynek w Żarnowcu odbędzie się Uroczysta Profesja Monastyczna wraz z Konsekracją Dziewic s. Marii Szkopek OSB. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o niej i całej wspólnocie, która na co dzień wspiera nas modlitwą i gości w wakacje naszą młodzież. W uroczystości bierze udział wraz z proboszczem grupa młodzieży z naszej parafii. Bardzo dziękujemy ks. dr. Michałowi Sadowskiemu za dzisiejszą posługę w naszej wspólnocie, co umożliwiło wyjazd naszej delegacji do Żarnowca.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy nowe edycje Kursu Alpha w naszej parafii. Uroczysta kolacja i rozpoczęcie Alphy – dla dorosłych w czwartek 15 października godz. 19.00 i dla młodzieży (gimnazjum i liceum) w piątek 16 października godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy!

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny.

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – w naszej parafii dzień zbiórki na inwestycje i prace remontowe. W związku z tacą inwestycyjną, ofiary na misje będziemy zbierać w niedzielę 25 października – na zakończenie Tygodnia Misyjnego.

6. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00.

7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w sanktuarium przy włocławskiej tamie odbędą się uroczystości związane z 31 rocznicą śmierci Męczeństwa Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

8. Są jeszcze wolne miejsca  na pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Termin: sobota 24 października. Koszt wyjazdu: 60 zł.

9. W zakrystii można otrzymać kartki wypominkowe. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe). Wypełnione kartki można składać osobiście w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Proszę nie wrzucać wypominków na tacę ani do skrzynki na listy przy plebanii.

10. W najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego” wiele artykułów związanych z osobą św. Jana Pawła II.