Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy do 15.o4.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

1. Bóg wielkodusznie zaprasza nas na ucztę – do pełni życia z Nim i bycia częścią Jego królestwa. Boże zaproszenie możemy jednak zignorować lub odrzucić poprzez obojętność, zlekceważenie łaski jaka nam jest ofiarowana i uznanie za ważniejsze innych spraw albo wchodząc na ucztę bez szaty weselnej – „wchodzi na gody bez szaty godowej ten, kto należąc do Kościoła, ma wiarę, ale nie ma miłości” (św. Grzegorz Wielki). Czy moje życie ma charakter święta, na które jestem zaproszony? Co dzisiaj stoi na przeszkodzie, abym w pełni uczestniczył w uczcie, którą przygotowuje także dla mnie Bóg?

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za posługę papieża Polaka, a swoimi ofiarami zbieranymi do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, założonej przez Episkopat Polski dla promowania nauczania Świętego Jana Pawła II i wspieranie uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. W niedziele zachęcam do odmawiania różańca w gronie rodziny w domu lub przy krzyżu lub kapliczce.

4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą modlitwą.

5. W najbliższy czwartek Msza św. poza parafią, nie będzie też spotkania grupy biblijnej.

6. Przyszłą niedzielę, 18 października, przeżywamy w Kościele jako Niedzielę Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami materialnymi będziemy wspierać dzieło misyjne Kościoła. To także trzecia niedziela miesiąca. Na zakończenie Mszy św. comiesięczna zbiórka na cele inwestycyjno-remontowe parafii. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc poszkodowanym przez huragan mieszkańcom Trinidad w Boliwii, gdzie pracuje o. Tomasz Jędrzejas OFM 500 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 zebranie rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Za dwa tygodnie, w niedzielę 25 października, pierwszą po wspomnieniu liturgicznym Świętego Jana Pawła II – Patrona Rodzin chcemy w naszej wspólnocie świętować Jubileusz Rodzin. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25 i 50-lecia oraz wszystkie małżeństwa, które chcą w ten sposób odnowić swoje zawierzenie Panu Bogu i podziękować za otrzymane łaski. Jubilaci otrzymają w najbliższych dniach okolicznościowe zaproszenie. Msza św. będzie transmitowana na facebooku parafii.

9. Można zamawiać wypominki za swych bliskich zmarłych: całoroczne i jednorazowe na cmentarzu oraz dołączyć intencję za swoich zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny. W zakrystii można otrzymać kartki wypominkowe. Proszę, na ile tylko to możliwe, o czytelne ich wypełnienie wraz z podaniem godziny Mszy św. niedzielnej, przed którą mają być czytane (wypominki roczne) lub stacją na cmentarzu (wypominki jednorazowe). Wypełnione kartki można składać osobiście w zakrystii lub w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

10. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2021 rok – cena 28 zł oraz inne kalendarze Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników.

11. Burmistrz Brześcia Kujawskiego przypomina o obowiązku udziału w przeprowadzanym obecnie Powszechnym Spisie Rolnym. Potrwa on do końca listopada. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim.

12. W ostatnich dniach odeszli do Pana śp. Piotr Kłonowski z Bachórki, śp. Andrzej Kulpa z Wieńca oraz śp. Ludwik Ryszewski z Wieńca. Rodzinom składamy kondolencje i obejmujemy naszą modlitwą, a dla zmarłych prosimy: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.