Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16). Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
Jak doświadczyłeś miłości Boga na którą nie zasłużyłeś? Jak możemy mieć utkwione nasze spojrzenie w Jezusie?

2. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Przez ten niezwykle ważny czas przeprowadzi nas wraz ze studentami i absolwentami ks. Krzysztof Buchholz – diecezjalny duszpasterz akademicki w Bydgoszczy i prezes „Wiatraka”. Witamy ich w naszej wspólnocie i razem modlimy się o światło i dary Ducha Świętego dla nas. Już teraz bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętając, że nie samym chlebem żyje człowiek, nie zapomnieli, że potrzeba też chleba powszedniego do życia duchowego i zatroszczyli się, aby móc godnie ugościć naszych Przyjaciół.

3. Wczoraj biskup Wiesław Mering ustanowił po odpowiednim przygotowaniu kolejnych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej – w tej grupie znalazło się też dwóch członków naszej wspólnoty parafialnej: Lech Kalinowski i Roman Rosiński. Ich zadaniem jest pomoc księdzu w sytuacjach konieczności w udzielaniu Komunii świętej podczas Mszy św. i zanoszenie jej chorym oraz osobom w podeszłym wieku. Otaczamy ich naszą modlitwą i wyrażamy naszą wdzięczność za podjęcie się tej posługi w naszej wspólnocie. Zachęcam też do zgłaszania osób starszych czy chorych, które nie mogą uczestniczyć w liturgii w naszej świątyni, a chcą karmić się co niedziela Ciałem Chrystusa.

4. Zachęcam do praktyki jałmużny wielkopostnej. Można to uczynić m.in. poprzez włączenie się do akcji przygotowania paczek świątecznych dla osób i rodzin potrzebujących w naszej parafii. Produkty można składać w sklepie naprzeciwko kościoła a ofiary pieniężne do puszki na kracie kościoła. Akcję koordynuje p. Romana Jankowska tel. 607 523 309.

5. Przedświąteczne odwiedziny chorych, spowiedź, sakrament chorych i Komunia święta miały miejsce na początku miesiąca, ale gdyby ktoś z naszych bliskich w ostatniej chwili zdecydował się jeszcze na przyjęcie Pana Jezusa to proszę o zgłoszenie, a wszystkich o modlitwę w intencji osób, które boją się spotkania z Panem.

6. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami. Już dziś zachęcamy do odmówienia o godz. 15.00 Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji papieża Franciszka. W ten sposób przyłączymy się do modlitewnego łańcucha „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” zainicjowanego przez Wspólnotę Ruchu Lednickiego.  

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej parafii przez Biskupa Stanisława Gębickiego oraz sakrament bierzmowania, który przyjmie 58 naszych młodych parafian. Msze św. o godz. 09.00, podczas której zostanie przedstawione sprawozdanie wizytacyjne naszej parafii oraz o godz. 12.00 z sakramentem bierzmowania.

8. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

9. W piątek 23 marca droga krzyżowa z Wieńca do Brzezia. Wyruszamy sprzed kościoła w Wieńcu o godz. 16.00. Planowane zakończenie ok. godz. 18.00 Mszą św. w kościele w Brzeziu.

10. Przyjmujemy już zapisy na wyjazd na XVIII Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie-Bydgoszczy. Cena 30 zł. Wyjazd o godz. 17.30 z parkingu przed kościołem.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Joanna Bartczak, l. 27, zam. Wieniec-Zalesie 41– Rafał Krzymiński, l. 28 oraz Adrian Kozieł, l.29 – Paulina Chwiałkowska, l. 28, zam. Łódź.