Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
 1. W poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Z ustanowienia Ojca Świętego Jana Pawła II to święto obchodzone jest w Kościele powszechnym jako Światowy Dzień Chorego poświęcony szczególnej modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Diecezjalne obchody Dnia Chorego odbędą się w tym roku w parafii św. Maksymiliana w Koninie – relacja na żywo w TV TRWAM i Radio Maryja od godz. 18. Ich głównym organizatorem jest ks. Paweł Zalewski – Diecezjalny Duszpasterz Chorych, który prowadził w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w środę 27 lutego o godz. 9.00 na zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
 2. Najbliższa środa, 13 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 9.00 i 19.00.
 3. W Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszam gorąco do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale będziemy śpiewać w niedziele na zakończenie Mszy św. o godz. 9.00 i 11.30.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Wielkiego Postu, 24 lutego i potrwają do środy 27 lutego. Poprowadzi je o. Jacek Dubel CSsR i ekipa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej. Szczegółowy program rekolekcji podany zostanie za tydzień, ale już teraz chciałbym poinformować o jego najważniejszych punktach. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na specjalne spotkanie młodzież ze szkół średnich, studentów oraz młodzież pracującą (mogą wziąć w nim udział także gimnazjaliści, zwłaszcza uczęszczający do innych szkół niż Gimnazjum w Wieńcu). O godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, a po nim zapraszamy na spotkanie na plebanii sołtysów, odpowiedzialnych za poszczególne grupy w parafii i wszystkich członków tymczasowej Rady Parafialnej oraz osób, które chciałyby głębiej zaangażować się w życie parafii i podjąć za nią większą odpowiedzialność. W tygodniu, od poniedziałku do środy, Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą sprawowane o godz. 9.00 i 19.00. Spowiedź będzie w środę, w ostatni dzień rekolekcji.
 6. Dobiega końca wizyta duszpasterska – kolęda. Na dziś i jutro mam umówione ostatnie spotkania kolędowe z kilkoma rodzinami. Gdyby był jeszcze ktoś, kogo nie odwiedziłem, a chciałby przyjąć kolędę, proszę o kontakt w zakrystii lub telefonicznie. Bardzo dziękuję wszystkim za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, podzielenie się swoim życiem a w wielu przypadkach także troską o parafię, złożone ofiary. W przyszłą niedzielę przedstawię obszerniejsze sprawozdanie z moich pierwszych odwiedzin kolędowych w Wieńcu. Osoby zainteresowane zapraszam do naszego kościoła – w ogłoszeniach w gablocie i na stronie internetowej będzie dostępna jedynie bardzo skrócona wersja tej relacji. W rodzinie parafialnej jak w każdej rodzinie są sprawy, o których rozmawia się tylko w ścisłym gronie i nie ma potrzeby, a czasem i nie należy rozgłaszać ich na zewnątrz.
 7. Następna niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień specjalnej zbiórki na inwestycje i remonty w naszej parafii. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Od dziś można się już zapisywać na pielgrzymkę na Litwę do sanktuariów w Ostrej Bramie, Szydłowie i na Górze Krzyży. Termin: od 1 do 5 maja. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Wilna oraz Kowna i Trok. Koszt obejmujący przejazd autobusem, ubezpieczenie, cztery noclegi w hotelu VELGA w Wilnie (3-4 km od centrum Starego Miasta, pokoje 2-3 osobowe z łazienką, obsługa w j. polskim) wraz ze śniadaniem i obiadokolacją, przewodnika, parkingi, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów to 780 zł. Przy zapisie wpłata 350 zł – pozostała kwota do 10 kwietnia.
 9. Bardzo dziękuję za posprzątanie, udekorowanie kwiatami i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii mieszkańcom ulicy Szkolnej wraz z sąsiednimi ulicami. W imieniu całej naszej wspólnoty serdeczne Bóg zapłać!
 10. Jest do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Wczoraj zmarł Kazimierz Thiel z Lipin. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 12 lutego o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…