1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona Piotra: „wypłyń na głębię” adresowane jest do nas wszystkich. Podczas gdy Kościół traci władzę przyciągania i wiarygodności, jaką miał jeszcze niedawno, Pan zaprasza nas, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Potrzebujemy doświadczyć na nowo, że to Ewangelia, życie i osoba Jezusa stanowi jedyną moc zdolną do zrodzenia wiary w kobietach i mężczyznach naszego czasu. Wiara chrześcijańska budzi się wówczas, gdy ludzie spotykają wspólnoty promieniujące ogniem Jezusa.
Czy stawiamy Ewangelię i osobę Jezusa na pierwszym miejscu? Jak możemy prowadzić ludzi do przyjaźni z Jezusem? Jak możemy połączyć przyjaźń z Jezusem z misją głoszenia Jezusa?

2. Wczoraj zakończyliśmy kolędę. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjmowanie odwiedzin w domach, wspólną modlitwę, podzielenie się swoim życiem oraz wszelką formą zatroskania o naszą wspólnotę parafialną. Podsumowanie kolędy w przyszłą niedzielę 17 lutego.

3. W związku z zakończeniem odwiedzin duszpasterskich w domach poza wyjątkowymi sytuacjami Msze św. w tygodniu o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 09.00. W tym tygodniu Msze św. we wtorek i środę poza parafią – w te dni kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. Jego hasłem są słowa z Ewangelii św. Mateusza „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8). „Wzywam Was wszystkich, na różnych poziomach, do promowania kultury bezinteresowności i daru, niezbędnych do przezwyciężenia kultury zysku i odrzucenia” – napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień.

5. W czwartek o godz. 19.00 kolejne spotkanie grupy biblijnej.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.

7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali i wzięli udział w zbiórce na rzecz poszkodowanych w pożarze domu na Mariankach. Wraz z parafią św. Józefa w Brzeziu zebraliśmy 6 180 zł. Cała suma została przekazana ofiarom pożaru.