Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

lipiec 2024

Zaproszenie do projektu

Laudato si – nauki ścisłe i świat” to tytuł cyklu spotkań przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców naszej parafii. Laudato si’, mi’ Signore – Pochwalony bądź, Panie mój, śpiewał święty Franciszek z Asyżu. Ta piękna pieśń, przypominająca, że nasza planeta jest jak siostra, z którą dzielimy istnienie, i jak piękna matka, biorąca nas w ramiona, stała się inspiracją dla papieża Franciszka do napisania encykliki o tym samym tytule Laudato si’, poświęconej trosce o nasz wspólny dom. “Cały materialny wszechświat jest językiem miłości Boga, Jego bezgranicznej miłości względem nas. Gleba, woda, góry, wszystko jest wyrazem czułości Boga” (Laudato si’, 84). Poznając i kontemplując świat, odkrywając współzależność stworzeń człowiek uczy się rozpoznawania samego siebie w relacji z innymi stworzeniami i z Bogiem. Prowadzi to także do większej świadomości, że objawy choroby, jaką dostrzegamy w glebie, wodzie, powietrzu i w istotach żywych mają swoje źródło w przemocy, jaka istnieje w ludzkich sercach zranionych grzechem. Bez tej świadomości niemożliwy jest rozwój nowych przekonań, postaw i stylów życia prowadzących do odrodzenia.

Takie spojrzenie na świat stanowi horyzont naszego projektu. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą będą prowadzić Małgorzata i Janusz Barańscy, chemicy i doświadczeni pedagodzy głęboko zaangażowani w życie naszej parafii.

Informacje i zapisy:

e-mail: parafiaprojekt@gmail.com tel. 501 667 462