Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

  1. W niedziele i święta:
    godz. 09.00
    godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: według ogłoszeń; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i środę po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

 

Zaproszenie do projektu

Laudato si – nauki ścisłe i świat” to tytuł cyklu spotkań przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców naszej parafii. Laudato si’, mi’ Signore – Pochwalony bądź, Panie mój, śpiewał święty Franciszek z Asyżu. Ta piękna pieśń, przypominająca, że nasza planeta jest jak siostra, z którą dzielimy istnienie, i jak piękna matka, biorąca nas w ramiona, stała się inspiracją dla papieża Franciszka do napisania encykliki o tym samym tytule Laudato si’, poświęconej trosce o nasz wspólny dom. “Cały materialny wszechświat jest językiem miłości Boga, Jego bezgranicznej miłości względem nas. Gleba, woda, góry, wszystko jest wyrazem czułości Boga” (Laudato si’, 84). Poznając i kontemplując świat, odkrywając współzależność stworzeń człowiek uczy się rozpoznawania samego siebie w relacji z innymi stworzeniami i z Bogiem. Prowadzi to także do większej świadomości, że objawy choroby, jaką dostrzegamy w glebie, wodzie, powietrzu i w istotach żywych mają swoje źródło w przemocy, jaka istnieje w ludzkich sercach zranionych grzechem. Bez tej świadomości niemożliwy jest rozwój nowych przekonań, postaw i stylów życia prowadzących do odrodzenia.

Takie spojrzenie na świat stanowi horyzont naszego projektu. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą będą prowadzić Małgorzata i Janusz Barańscy, chemicy i doświadczeni pedagodzy głęboko zaangażowani w życie naszej parafii.

 

Informacje i zapisy:

e-mail: parafiaprojekt@gmail.com tel. 501 667 462
 

Pliki do pobrania

Regulamin Projektu

Karta Zgłoszenia