Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 21 kwietnia gościliśmy w naszej wspólnocie ks. Charles’a Vianney’a Tanke z Kamerunu. Ci, którzy byli w tę niedzielę na Mszy św. w naszym kościele parafialnym, nie tylko doświadczyli powszechności Kościoła, lecz mogli także przekonać się, jaką moc ma proste dzielenie się wiarą. Jeśli nie zdobędziemy się na odwagę obdarowywania się nią z miłością, nie trzeba będzie wcale długo czekać, aby to nie misjonarze z Polski w Kamerunie, ale misjonarze z Afryki u nas budowali Kościół i siali ziarno wiary, nadziei i miłości. Dziękujemy Panu za dar obecności wśród nas księdza Karola i z nadzieją prosimy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty.

Ks. Karol urodził się 4 lipca 1978 r. w Yokaduma (Kamerun). Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Bertoua. Po trzech latach, w 2002 r. został skierowany na studia do Polski. Przez rok uczył się języka polskiego w Akademii Polonijnej w Częstochowie, a następnie odbył studia teologiczne i przygotowanie do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Święcenia kapłańskie otrzymał w Kamerunie 29 czerwca 2007 r. Po święceniach, przez trzy lata był ojcem duchownym w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Bertoua. Obecnie odbywa studia doktoranckie z teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i jest rezydentem w parafii Św. Faustyny na Bródnie.

Autorzy zdjęć: Natalia Jakrzewska i Bartosz Smoliński