Dnia 27 marca br. w wieku 38 lat zmarł ks. dr Michał Sadowski. W kapłaństwie przeżył 13 lat. Ks. Michał regularnie spowiadał w naszej parafii w pierwsze piątki miesiąca, często gościł w naszej wspólnocie w niedziele i święta. Wielu z nas bardzo ceniło sobie i chętnie korzystało z jego służby w konfesjonale, lubiło słuchać jego zwięzłych homilii, ceniło subtelne poczucie humoru, cieszyło się jego ulotną obecnością wśród nas. Modlimy się gorąco, aby Ojciec okazał mu swoje miłosierdzie i przyjął go z otwartymi ramionami.
Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego odbędą się w poniedziałek 1 kwietnia br. o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Korczewie. Zachęcamy gorąco tych, którzy mogą do udziału. Autobus lub bus, w zależności od ilości chętnych – koszt 30 zł, odjazd z Wieńca o godz. 08.30, powrót ok. godz. 17.00. Zapisy w zakrystii lub u p. Romany Jankowskiej w sklepie – tel. 607 523 309.
Msza św. w intencji ks. Michała w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona w środę 3 kwietnia o godz. 18.00.
Ks. Michał Sadowski urodził się 28 września 1980 r. w Zduńskiej Woli. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Wojsławicach. Wykształcenie średnie zdobył w II Liceum Ogólnokształcącym w Zduńskiej Woli. W październiku 1999 roku rozpoczął studia w Wyższym Seminrium Duchownym we Włocławku, ukończone obroną magisterium z teologii (2005) i święceniami kapłańskimi, które otrzymał 29 maja 2005 r.
Po rocznej pracy na placówce parafialnej w Kazimierzu Biskupim został skierowany na studia specjalistyczne w zakresie teologii dogmatycznej w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu (2006). Po uzyskaniu licencjatu z teologii (2008) doktoryzował się na tymże uniwesytecie w roku 2012 na podstawie pracy zatytułowanej “The Trinitarian Analogies In The Christian Arab Apologetical Texts Of The Middle And Near East During The Abbasid Period (750–1050) And Their Doctrinal Significance”. Stypendysta Russell Berrie Foundation in Interreligious Studies, USA, 2010-2011. Po powrocie do diecezji pełnił funkcję prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, był wykładowcą teologii dogmatycznej oraz adiunktem w Katedrze Historii Kościoła i Patrologii Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.
Naukowo zajmował się chrześcijańską teologią arabską (VIII – XI wiek), historią chrześcijaństwa arabskiego. Interesował się chrześcijaństwem syro-orientalnym w Azji Centralnej i na Dalekim Wschodzie.