11.00 – suma
13.00 – z udziałem dzieci
(w lipcu i sierpniu:
09.00 i 12.00 – suma);

Poniedziałek-czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. W okresie Wielkiego Postu ze względu na spowiedzi rekolekcyjne w dekanacie dni i godziny otwarcia biura parafialnego podawane są w ogłoszeniach.

Biuro cmentarza czynne w środy w godz. 15.00 – 16.30. Sprawami związanymi cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 665 402 253.

Kwiecień 2019
« Mar

W Niedzielę Palmową wszystkie drogi prowadzą do Doliny Śmierci w Fordonie. Wyrusz tam z nami na spotkanie z Przyjacielem, który nigdy nie zawodzi. Zapisy na wyjazd na XIX Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w Fordonie-Bydgoszczy w kancelarii parafialnej lub u p. Romany Jankowskiej w sklepie przed kościołem tel. 607 523 309. Cena 35 zł. Wyjazd w Niedzielę Palmową o godz. 17.45 (po Gorzkich Żalach) z parkingu przed kościołem.

Historia fordońskiego Misterium sięga roku 2001, w którym po raz pierwszy wystawiono je w bydgoskiej Dolinie Śmierci w Niedzielę Palmową. Dało to początek pięknej tradycji, która jest kontynuowana i która podejmuje co raz to nowsze środki, aby jak najlepiej przedstawić za pomocą obrazu, dźwięku i światła wydarzenia pasyjne. Każdego roku męka Chrystusa ukazana zostaje w perspektywie innych wydarzeń. Inspiracją i tłem bywają problemy bieżącej historii, treści nauczania Kościoła czy postaci wyjątkowych ludzi. Każdorazowo Misterium wystawiane jest w oparciu o nowy, niepowtarzalny scenariusz. Tegoroczne Misterium nosi tytuł „Przyjacielu…”. W jego przygotowania zaangażowanych jest kilkaset osób: około 100 aktorów i statystów oraz 200 osób z obsługi technicznej (odpowiadających za nagłośnienie, stroje, wyżywienie).
Dolina Śmierci to miejsce masowego mordu i jednocześnie grobu około 1200 mieszkańców Bydgoszczy i okolic wymordowanych jesienią 1939 r. przez członków pomorskiego oddziału Selbstschutzu oraz SS-manów z oddziału Einsatzkommando 16. 7 października 2008 roku świątynia Matki Boskiej Królowej Męczenników, usytuowana przy Dolinie Śmierci, podniesiona została do rangi sanktuarium, a kompleks martyrologiczny zyskał oficjalne miano Kalwarii Bydgoskiej – Golgoty XX wieku.
Organizatorami Misterium są Duszpasterstwo Akademickie Martyria oraz SKMA Pokolenie. Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie internetowej www.misterium.bydgoszcz.pl.