Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Maroko 8-18.09.2026

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma, transmitowana online na żywo na stronie parafii na Facebooku

W dni powszednie: według ogłoszeń – do 19 kwietnia Msze tylko w sobotę i w niedzielę; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna – nieczynna do odwołania. W przypadku wezwania do chorego proszę kontaktować się z ks. dziekanem Maciejem Jasińskim w Brześciu Kuj. – tel. 518 014 512. W sprawach pogrzebu prosze zwracać się do Damiana Wiśniewskiego – tel. 516 928 564, który sprawuje opiekę nad cmentarzem.

Boczne wejście do kościoła z podjazdem dla wózków otwarte jest pół godziny przed liturgią. W przypadku potrzeby pomocy osobom starszym lub niepełnosprawnym w wejściu do kościoła prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefoniczne na numer parafii 518014546.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Parafia

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2026
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Pozwala ona nam po raz kolejny wsłuchać się w słowa Prologu Ewangelii św. Jana. Można go odczytać jako deklarację miłości, która ujawnia się, dojrzewa do stania się ofiarą w ewangelicznej wędrówce, prowadzącej do męki i krzyża. Jest to droga na której Jezus objawia nam miłość Boga. Jaki jest twój sposób kochania i w czym chciałbyś go zmienić? Spróbuj przypomnieć sobie miłość Boga do ciebie: za co chcesz podziękować?

2. We wtorek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa wody, kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego o godz. 09.00 i 12.00. Na zakończenie Mszy o 12.00 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, a po jej zakończeniu zapraszamy na jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Wieńcu.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach oraz zbierać ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do Mszy o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie biblijne na plebanii.

5. W piątek o godz. 19.00 spotkanie lektorów na plebanii.

6. W przyszłą sobotę 10 stycznia o godz. 16.00 zapraszamy na koncert kolędowy „Spójrz na Jezusa… i ufaj” w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej parafii. Koncert przygotowali Barbara Szatkowska i Dariusz Langa wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami.

7. W przyszłą niedzielę, 11 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Przed sumą o godz. 11.20 pobranie miary do alb dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Na zakończenie Mszy 31 grudnia i 1 stycznia losowaliśmy Świętych Patronów na 2026 rok. Obrazki z podobizną świętych przygotowały dla nas Siostry Benedyktynki z Sierpca. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wziąć udział w tym losowaniu, obrazki wyłożone są na tacy w kruchcie kościoła. Za ofiary złożone przy tej okazji jako wsparcie dla Sióstr, serdeczne Bóg zapłać.

9. Bardzo dziękuję zespołowi Marty Szabeli z Wieńca-Zalesie za posprzątanie kościoła przed Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zespołowi Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie i przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym śp. Władysławę Pogodzińską z Kątów i śp. Edwarda Kwiatkowskiego z Wieńca-Zalesie. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…