Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Rada Parafialna w sprawie remontu domu parafialnego – plebanii i organizacji dożynek – 26 lipca 2012

Remont

Wizytacja parafii przez Biskupa Wiesława Meringa: poświęcenie domu parafialnego – plebanii po remoncie i spotkanie z Radą Parafialną – 22 września 2013

Ze sprawozdania wizytacyjnego proboszcza ks. Witolda Dorsza:

Generalny remont plebanii – konieczny, a zarazem niezwykle trudny nie tylko ze względu na koszty, ale i odbiór społeczny. Udało się go przeprowadzić w dużej mierze dzięki temu, że wiele osób zaczęło ją postrzegać jako dom parafialny – nie tylko jako mieszkanie proboszcza i biuro parafialne, ale przede wszystkim jako zaplecze służące całej parafii jako miejsce spotkań, realizacji różnych przedsięwzięć duszpasterskich i wspólnotowych. Niedziałający, pochodzący ze złomu piec centralnego ogrzewania, zamontowany „na przetrwanie zimy” przez poprzedniego proboszcza, niedrożna instalacja grzewcza z przeciekami do fundamentów, wychodzący grzyb na ścianach w kuchni oraz ogólny stan budynku zmusiły do podjęcia natychmiastowych działań. Doprowadzono gaz ziemny, zakupiono nowy piec, wymieniono całą instalację grzewczą, kominową, elektryczną wraz z nową tablicą dla plebanii i kościoła, instalację wodną i kanalizacyjną, wymieniono wszystkie 24 okna – przy tej okazji zlikwidowano kraty, przeprowadzono generalny remont parteru plebanii łącznie z zerwaniem podłogi nad jej niepodpiwniczoną częścią, chudziak, zbrojenie, izolacja cieplna, wylewka, przebudowa i estetyczne odnowienie wnętrza, …

Niewiele bym osiągnął, gdybym od samego początku nie mógł liczyć na pomoc i wsparcie grupy sołtysów i wolontariuszy pełniących rolę tymczasowej Rady Parafialnej oraz rosnącej liczby osób z parafii i spoza niej gotowych do konkretnej pomocy w formie modlitwy, osobistego zaangażowania, wsparcia finansowego, różnych gestów życzliwości. Jako proboszcz chcę im wszystkim wyrazić moją wdzięczność.