w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

maj 2022
« kw.

Zgodnie z zapowiedzią, od poniedziałku 25 kwietnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Podstawowym celem kolędy jest spotkanie i modlitwa księdza z parafianami, poświęcenie domu oraz błogosławieństwo dla rodziny na cały rok. Już drugi raz, ze względu na pandemię COVID-19 odbywa się ona w naszej parafii po Wielkanocy. Choć w Polsce zwyczajowo związana jest ona z okresem po Bożym Narodzeniu to może ona odbywać sie w ciągu całego roku. W rycie rzymskim liturgii istnieje nawet tendencja do błogosławienia domów w okresie wielkanocnym. Tradycja ta jest inspirowana Księgą Wyjścia i żydowskim zwyczajem oznaczania odrzwi swoich domów krwią baranka złożonego w ofierze na Paschę jako znaku upamiętniającego wyzwolenie z niewoli egipskiej. Jednym z obrzędów Wigilii Paschalnej jest błogosławieństwo wody, która następnie jest rozdawana wszystkim rodzinom i wykorzystywana do błogosławienia domów na znak, że wyzwolenie z niewoli wkracza do domów i odnawia życie wierzących, tak jak to miało miejsce w sakramencie chrztu. Pobłogosławiona woda będzie dostępna od zakończenia Wigili Paschalnej w kaplicy Miłosierdzia Bożego otwartej przez cały dzień.

W tradycyjnych częściach parafii (Bachórka, Wolica, Polówka, Nowy Młyn, Gustorzyn, Jaranówek I i II, Lipiny, Słone, „stary” Machnacz) odwiedziny duszpasterskie będą odbywać się jak przed pandemią. Natomiast w rozbudowujących się miejscowościach: Wieniec, Wieniec-Zalesie, „nowy” Machnacz, Marianki, Kąty będzie odbywać się na zaproszenie. Chodzi przede wszystkim o dostosowanie terminu odwiedzin, tak aby najlepiej odpowiadał gospodarzom, a także o uniknięcie sytuacji, w której ktoś nie życzy sobie odwiedzin proboszcza, błogosławieństwa i modlitwy w intencji rodziny, a taką wizytę traktuje jako zakłócanie spokoju. Zaproszenia zostały rozniesione po domach podczas zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je także otrzymać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej oraz także pobrać w wersji elektronicznej. Wypełnione druki można przekazywać do 21 kwietnia: osobiście w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po każdej Mszy Świętej, przy okazji święcenia pokarmów w Wielką Sobotę, poprzez wrzucenie do skrzynki pocztowej przy wejściu na plebanię lub w wersji cyfrowej pocztą elektroniczną na adres parafiawieniec@gmail.com Terminarz odwiedzin duszpasterskich według zaproponowanego harmonogramu będzie podawany co niedziela w ogłoszeniach duszpasterskich w kościele oraz dostępny na stronie internetowej parafii.

Pobierz zaproszenie na kolędę w formacie .odt: koleda2022

Pobierz zaproszenie na kolędę w formacie .pdf: koleda2022