Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wspólnie z ks. Michałem Laskowskim z Sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Fatimy i Grobu Świętego Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela. Całkowity koszt: 3350 zł oraz 140 euro. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w wysokości 1000 zł do 28 czerwca. Wpłaty można dokonać na subkonto naszej parafii 78 9550 0003 2400 0073 7179 0007 – KDBS I O. Włocławek. Do udziału w pielgrzymce nie jest niezbędny paszport, wystarczy dowód osobisty.

Pielgrzymka: OBJAWIENIA FATIMSKIE
FATIMA – ALJUSTREL – TOMAR – NAZARE – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – PORTO – LIZBONA – OBIDOS – ALCOBACA – BATALHA
Termin: 30.09 – 07.10.2022r. Cena: 3.350 zł
1.dzień:Zbiórka na lotnisku w Warszawie (lotnisko Chopina). Odprawa celno-bagażowa. Wylot do Lizbony, przylot do Lizbony. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
2.dzień:Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie FATIMY-miejsca objawień Matki Bożej, między innymi: Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Fatimskiej. Następnie przejście drogą krzyżową zwaną „drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço prowadzącą w kierunku Aljustrel. Następnie spacer po miasteczku ALJUSTREL skąd pochodzili pastuszkowie Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Nocleg.
3.dzień:Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do TOMAR i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury czasów wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Kolejno do NAZARE- miejscowości wypoczynkowej nad OCEANEM ATLANTYCKIM- czas na krótki odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4.dzień:Śniadanie. Przejazd do SANTIAGO DE CAMPOSTELA w Hiszpanii. Nawiedzenie Katedry Św. Jakuba z grobem Świętego. Spacer po Starym Mieście, które prawie w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w okolice Bragi na obiadokolację oraz nocleg.
5.dzień: Śniadanie. Przejazd do BRAGI – „religijnej stolicy Portugalii”. W Bradze znajduje się sanktuarium Dobrego Jezusa, które jest imponującą budowlą barokową, zasługującą na to określenie dzięki majestatycznym schodom wiodącym do kościoła położonego na szczycie wzgórza. Przejazd do PORTO. Jest to drugie pod względem wielkości i roli gospodarczej miasto Portugalii. Porto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki zachowaniu oryginalnej architektury. Stara dzielnica Ribeira (Wybrzeże) wciąż daje nam wyobrażenie o starym miasteczku, jakim Porto było na początku swojej historii. Przerwa na degustację wina w jednej z piwnic Porto. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg w Fatimie.
6.dzień:Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie stolicy Portugalii: Torre del Belem, Katedra, Kościół św. Antoniego, Kościół św. Łucji, Klasztor Hieronimitów, Kościół Dominikanów, Plac Rossio. Powrót do hotelu w Fatimie na obiadokolację oraz nocleg.
7.dzień:Śniadanie. Przejazd do OBIDOS to maleńkie, zwarte miasteczko. Uliczki skąpane w kwiatach, budynki pomalowane w kolorach żółtym, niebieskim i białym, sklepiki, restauracje, kościoły i zamek. Następnie ALCOBACA- opactwo cystersów z największym w Portugalii kościołem Mosteiro de Santa Maria de Alcobaca. Kolejno przejazd do miasteczka BATALHA– opactwa i klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.
8.dzień:Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa celno-bagażowa. Wylot do Warszawy, przylot do Warszawy (Lotnisko Chopina). Zakończenie pielgrzymki.
ŚWIADCZENIA zawarte w cenie:
Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach*** (6 noclegów w Fatimie + 1 nocleg okolicy Bragi) – pokoje 2-3 os. z łazienkami / Poruszanie się portugalskim autokarem w trakcie pobytu w Portugalii / Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań / Pilot – przewodnik / Ubezpieczenie: NNW(15.000 zł), KL(40.000 Euro), bagażu(1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe), obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Uwaga: Dodatkowo należy posiadać 140 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, zestaw słuchawkowy, opłaty turystyczne związane z realizacją programu za granicą.
Uwaga: Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji, przejazdu na lotnisko w Warszawie oraz ewentualnych kosztów testów na obecność COVID-19. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 175 EURO.