w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

sierpień 2022
« lip

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana, zstępuje na dno naszego grzechu i bierze go na siebie. Ojciec zapewnia nas, że Jezus jest Tym, w którym spełnia się obietnica: jest umiłowanym Synem, w którym kochane jest każde dziecko. Jezus jest odpowiedzią na nasze głębokie pragnienie bycia kochanym. Miłość Boga do nas sprawia, że możliwy jest powrót do domu i nowy początek. Uwierzyć w to, to rozpocząć budowanie drogi dla Boga, który do nas przychodzi. Miejscem spotkania jest nasz chrzest. Niech dzisiejsze święto będzie dla nas dniem odnowienia przyrzeczeń tego sakramentu i wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego. Co to znaczy dzisiaj dla ciebie budować drogę dla Pana? Jakie słowo poruszyło cię dziś i pomaga ci zacząć od nowa?

2. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

3. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 celebracja dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rodziców młodzieży wraz z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00.

4. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – dzień tacy inwestycyjno-remontowej w naszej parafii.

5. Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii grupie p. Renaty Olejniczak z Machnacza.

6. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w kościele i na cmentarzu parafialnym + Mariana Antoniego Bigoszewskiego z Wieńca, + Józefa Kapuścińskiego z Machnacza i + Ryszarda Waldemara Czerwińskiego z Wieńca. We wtorek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb + Jana Andrusiaka, a w środę o godz. 14.00 + Mariusza Krzychały z Wieńca. Módlmy się, aby dostąpili radości wiecznej: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.