Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

1. Żywa i pełna miłość – agape, nie jest naturalnym zasobem ludzkim, ale darem od Boga, który chce, abyśmy byli mu podobni. Złączeni przez chrzest z Chrystusem, otrzymaliśmy misję głoszenia wobec świata miłości Boga pomimo niezrozumienia lub sprzeciwu, czyniąc to z miłości i z miłością. Jak reagujesz, gdy prowokuje cię Słowo Boże? Jak możemy naśladować Jezusa w miłości nawet w odrzuceniu?

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się za dotkniętych tą chorobą oraz za tych, którzy leczą i opiekują się nimi.

3. Dzisiaj zbieramy ofiary na budujące się kościoły i inne inwestycje w diecezji. W ubiegłą niedzielę na pomoc ofiarom wichury w Dubielewie zebraliśmy 576,22 zł. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

4. W poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.15 i półgodzinna adoracja w ciszy. W ten sposób wracamy do praktyki cotygodniowej wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w milczeniu. Pragnienie powrotu do niej wyrażało wiele osób.

5. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 10.00 i 18.00. Podczas Mszy wieczornej pobłogosławimy i wręczymy świece dzieciom, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

6. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

7. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie biblijne.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę o godz. 17.00;
– w piątek spowiedź od godz. 17.00;
– w sobotę różaniec o godz. 08.30 i Msza Święta w intencji żywych i zmarłych członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.00.

9. Odwiedziny starszych i chorych w domach w piątek od godz. 09.00. Z powodu epidemii odwiedziny tylko na ponawianą co miesiąc prośbę chorych, z zachowaniem norm sanitarnych.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Romana Jałocho, wieloletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego świątyni. We wtorek 8 lutego przypada 37 rocznica jego śmierci. Po Mszy udamy się na Cmentarz Komunalny we Włocławku, aby pomodlić się przy jego grobie i złożyć wiązankę oraz zapalić znicze w imieniu całej naszej wspólnoty. Zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie, a osoby dysponujące wolnymi miejscami w samochodach o zabranie osób niezmotoryzowanych.

11. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Idziemy” wraz z diecezjalnym dodatkiem „Ład Boży”, a w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

12. Bardzo dziękuję zespołowi p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Naszą wdzięczność wyrażamy także osobom, które w poniedziałek rozebrały świąteczną dekorację i żłobek w kościele. Było to konieczne, aby można było na nowo zmontować główny ołtarz, którego odrestaurowane elementy wróciły w tym tygodniu z konserwacji. Do odnowienia pozostała jeszcze środkowa część – predella ołtarza, ale prace przy niej będą prowadzone na miejscu w świątyni.

13. W minionym tygodniu w kościele i na cmentarzu pożegnaliśmy śp. Józefa Ochocińskiego z Brześcia Kujawskiego, pochodzącego z naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…