Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

w dni powszednie: poniedziałek – piątek zwykle o godz. 18.00; sobota – liturgia niedzielna o godz. 18.00

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem i pogrzebami zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Czytania dzisiejszej liturgii Słowa zachęcają nas do postawy czujnego oczekiwania. „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie” (Łk 21,36). Czuwanie nie jest jednak łatwe, bo nasze serca łatwo stają się ociężałe na skutek zniechęcenia, braku cierpliwości do czekania i szukania na własną rękę możliwych rozwiązań. Nasze serca stają się ociężałe gdy rezygnujemy z siebie i zaczynamy poddawać się niszczącym myślom, które odbierają nam energię i nie pomagają nam ruszać naprzód. Dlatego Jezus zaprasza nas do życia w postawie czujnego oczekiwania w modlitwie. Modlitwa jest bowiem miejscem relacji z Bogiem. Jaką przestrzeń ma modlitwa w twoim życiu, kiedy przechodzisz przez ciemne chwile? Czy możesz zaufać Bogu, gdy jesteś w ciemności?

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa: „Ten, kto Mnie spożywa będzie żył na wieki” (J 6, 57). Większe zwrócenie uwagi na sposób świętowania niedzieli, tworzenie w rodzinach domowego Kościoła oraz głoszenie Chrystusa słowem i czynem to wskazówki bp. Andrzeja Czai, przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa KEP na nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

3. Fioletowy ornat, używany dziś po raz pierwszy w liturgii jest darem od uczestników pielgrzymki parafialnej do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Bardzo dziękujemy.

4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. W naszym kościele będą one celebrowane w środy o godz. 06.00 i w soboty o godz. 07.00 oraz od poniedziałku do środy w trakcie rekolekcji. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

5. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za tydzień w II Niedzielę Adwentu 5 grudnia. Będą one dla nas także przygotowaniem do wprowadzenia relikwii Błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego do naszej świątyni. Poprowadzi je ks. prałat dr Antoni Poniński.

6. Rozpoczynamy adwentową zbiórkę produktów do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Można je składać od jutra do kosza w sklepie naprzeciwko kościoła. W tej sprawie można kontaktować się z p. Romaną Jankowską.

7. Tydzień temu na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1184,50 zł. Dziś zbieramy ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych Caritas na terenach przygranicznych z Białorusią. Za tydzień podobna zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać.

8. W środę odbyło się spotkanie obu Rad Parafialnych. Dokonaliśmy podsumowania odwiedzin w domach i zbiórki na nowe schody. Zebraliśmy łącznie z wpłatami na konto 37651 zł. Bardzo dziękuję za otwarte serca i życzliwe przyjęcie. W sposób szczególny dziękuję osobom, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie.

9. Dziś na zakończenie Mszy o godz. 12.00 dokonamy poświęcenia opłatków, które zostaną rozniesione przez przedstawicieli parafii do naszych domów.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez asystę, a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie biblijne. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak. Msza św. o godz. 18.00, a po niej kolejna celebracja dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

11. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. To już ostatnie odwiedziny chorych i starszych przed świętami połączone z sakramentem chorych. Zachęcam, aby zachęcić i zgłosić do wizyty także swoich bliskich, którzy nie są w stanie dotrzeć do świątyni, a nie korzystają z comiesięcznych odwiedzin księdza z Panem Jezusem.

12. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy o godz. 12.00 poświęcenie medalików i łańcuszków dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem.

13. Bardzo dziękuję grupie p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii, a p. Bogusławie Młynarczyk, Jolancie Lebiedzińskiej i Grzegorzowi Adamskiemu za adwentową dekorację .

14. Na stoliku w kruchcie nowy numer „Dobrych Nowin”. W zakrystii można nabyć nowy numer „Idziemy”, kalendarze na 2022 rok oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – małe 7zł, duże 17zł.