Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna wyłącznie w czwartek po Mszy o godz. 18.00.

 

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

kwiecień 2025
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

1. Ewangelia jest mapą, na której oznaczono miejsce ukrycia wyjątkowego skarbu. Czytaj ją, a odkryjesz, że skarb wskazany jest przez krzyż. Jesteś ziemią, w której ukryty jest ten skarb. Kup ją i wejdź w posiadanie swojego życia. Zacznij w niej głęboko kopać za pomocą modlitwy, a odnajdziesz ukryty skarb – Królestwo Boże i Jezusa. Jak skutecznie możemy głosić, że Królestwo Boże jest wyjątkowym skarbem i najwyższą wartością w życiu? Jak możemy poprowadzić młodych drogą prawdziwej mądrości?

2. Trwa czas wakacji, urlopów. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy potrzebują naszej pomocy, wsparcia w modlitwie, zwłaszcza o chorych i cierpiących. Pamiętajmy także o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

3. Dziś, na zakończenie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, przeżywanego pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, po Mszach Świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na konto organizacji MIVA Polska na środki transportu dla polskich misjonarzy. W 2019 r. MIVA Polska zrealizowała 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy, w 34 krajach świata. Są wśród nich samochody terenowe i osobowe, motocykle, motorowery i rowery, ambulans i busy, łodzie i silniki do łodzi, autoriksze, wózki dla niepełnosprawnych, a nawet zwierzęta pociągowe. Pojazdy te są świadectwem naszego uczestnictwa w wielkim misyjnym dziele Kościoła.

4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne, a Msza św. do piątku włącznie będzie odprawiana poza parafią. W przypadku pilnego wezwania do osoby chorej proszę zwracać się do ks. Macieja Jasińskiego – proboszcza par. w Brzeziu; tel. 518 014 512. Sprawami związanymi z cmentarzem oraz organizacją pogrzebów zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Różaniec o godz. 08.30 i o godz. 09.00 Msza św. w intencji członków Koła Żywego Różańca. W tym dniu mija także 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Mateusz Tomasz Sobieraj – Bogumiła Lipiec, Kąty, par. Wieniec
• Piotr Ziemkiewicz, ul. Parkowa, Wieniec – Magdalena Kowalska, par. Obrowo
• Mariusz Maciejewski, Machnacz – Małgorzata Wardęcka, par. Piotrków Kuj.

7. Bardzo dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie, udekorowanie kwiatami i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Dziękuję także za ofiary złożone na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy 1316,70 zł.

8. Przypominam o związanym z trwającą nadal epidemią koronawirusa obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych przestrzeniach, w tym także w kościele oraz zachowania na zewnątrz bezpiecznej odległości między osobami. Zachęcamy do przyjmowania Komunii na rękę, ale nie narzucamy nikomu takiej formy. Osoby chcące przyjąć Komunię bezpośrednio do ust mogą to uczynić po wszystkich przyjmujących Komunię na rękę. Ksiądz lub szafarz dezynfekują ręce bezpośrednio przed udzielaniem Komunii, wierni mają taką możliwość przy wejściu do kościoła.