Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do piątku po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

październik 2024
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – nazywana od pierwszych słów antyfony mszalnej na wejście: „Raduj się, Jerozolimo”, niedzielą Laetare – radości, wyznacza połowę czasu pomiędzy Popielcem a Wielkim Czwartkiem. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W czasie, który obecnie przeżywamy, szczególnie potrzeba wiary, aby znaleźć powody do radości, aby dostrzec znaki Bożej miłości i działania. Podobnie jak faryzeusze z dzisiejszej Ewangelii, mamy tendencję do zamykania oczu na Boże działanie, zwłaszcza kiedy nie odpowiada ono naszym założeniom i oczekiwaniom. Uzdrowienie niewidomego od urodzenia w dzisiejszej Ewangelii polega nie tylko na odzyskaniu przez niego fizycznego wzroku, ale przede wszystkim zdolności do widzenia Jezusa i rozpoznania w nim Mesjasza. Jakie postawy lub sposoby myślenia czynią nas ślepymi na działanie Boga? Jak możemy pomóc leczyć ślepotę, która jest przyczyną dyskryminacji i niesprawiedliwości?

2. W związku ze stanem epidemii w Polsce apeluję, aby stosować się ściśle do zaleceń władz oraz korzystać z dyspensy od obowiązku udziału we Mszy świętej niedzielnej. Niech pragnienie komunii z Panem i braćmi oraz rosnąca tęsknota za nią znajdą swój wyraz w rodzinnej modlitwie, skorzystaniu z pomocy jaką stanowi transmisja Mszy św. w telewizji, radiu czy internecie, przyjęciu komunii duchowej oraz stałej trosce o osoby starsze czy potrzebujące pomocy z naszych rodzin lub sąsiedztwa.

3. W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii Biskup Włocławski wydał zarządzenie określające zasady pełnienia posługi duszpasterskiej w tym czasie. Można zapoznać się z nim w gablocie w kruchcie oraz na stronie internetowej parafii lub diecezji.

4. Penitencjaria Apostolska, „ufając słowu Chrystusa Pana i uznając w duchu wiary, że obecną epidemię należy przeżywać w duchu osobistego nawrócenia”, wydała specjalny dekret udzielający odpustu zupełnego wiernym zarażonym koronawirusem, przebywającym na kwarantannie, a także pracownikom służby zdrowia, rodzinom i wszystkim w jakikolwiek sposób dotkniętym tym problemem. By go otrzymać należy odrzucić wszelkie przywiązanie do grzechu, uczestniczyć we Mszy poprzez środki masowego przekazu lub po prostu pomodlić się. Powinno być to połączone z wolą spełnienia zwykłych warunków odpustu, czyli przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, komunii świętej oraz odmówienia modlitwy według intencji Ojca Świętego, kiedy to stanie się możliwe. Penitencjaria Apostolska udziela pod tymi samymi warunkami odpustu zupełnego tym wiernym, którzy będą modlić się w intencji ustania epidemii i umocnienia tych, którzy cierpią z jej powodu oraz w intencji zbawienia wiecznego zmarłych w wyniku zarażenia koronawirusem.

5. W tym tygodniu Msze św. w dni powszednie o godz. 18.00 – także w sobotę Msza św. o godz. 18.00 już z formularza niedzieli. Msze św. w niedzielę o godz. 09.00 i 12.00 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 w miejsce nabożeństwa Gorzkich Żali w intencji wszystkich chorych, osób w niebezpieczeństwie śmierci, personelu medycznego oraz o ustanie szerzącej się epidemii. Pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu możliwość spowiedzi – można też umówić się telefonicznie na spowiedź w innym czasie. Kościół jest otwarty przez cały dzień do Mszy św. wieczornej. W piątek nie ma nabożeństwa Drogi Krzyżowej – zachęcam do odprawienia jej indywidualnie w kościele (przez cały dzień będzie otwarta krata do kościoła).

6. Zachęcam do duchowej łączności w modlitwie różańcowej odmawianej codziennie o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

7. W środę 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 10.00 i 18.00.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie go do liturgii niedzielnej zespołowi p. B. Balickiej z Wieńca.

9. W środę 18 marca nasza parafianka z Wolicy, p. Józefa Trawińska obchodziła swoje 100 urodziny. Jubilatkę i opiekujących się nią jej najbliższych obejmujemy naszą modlitwą.

10. W tym tygodniu zmarł ś.p. Stefan Popielarek z ul. Sadowej w Wieńcu. Pogrzeb odbył się w piątek. Najbliższym składamy kondolencje a zmarłego polecamy w naszej modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.