Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Spotkanie w przewodnikiem w niedzielę 7 lipca po Mszy o godz. 12.00. Po spotkaniu można wpłacić część w euro należności za pielgrzymkę.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

1. Dzisiejsza niedziela to już ostatnia, IV Niedziela Adwentu. Ewangelia o Zwiastowaniu opowiada nam jak Maryja przyjęła Dobrą Nowinę. Medytując radosne, ale bardzo trudne przesłanie oznajmione jej przez Anioła, odpowiedziała na nie w wolności z wiarą i posłuszeństwem. Decydująco wpłynęło to nie tylko na jej życie, ale na los całego świata. Jak ja przyjmuję Jezusa w moim życiu? Czy odpowiadam na to najpiękniejsze błogosławieństwo tak jak to uczyniła Maryja? Jak możemy stawać się bardziej autentycznymi znakami Bożej miłości i działania w świecie?

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. dr Jacek Bartczak – wicerektor WSD we Włocławku, co miesiąc służący nam w konfesjonale. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 09.00, 12.00 (suma – transmitowana na parafialnej stronie na facebooku) i dodatkowo „za parafian” o godz. 16.00. Na Eucharystię o godz.16.00 zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Po Mszy spotkanie obu Rad z rekolekcjonistą. W poniedziałek i wtorek Msze św. o godz. 06.00 (roraty), 10.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej tematyczna konferencja rekolekcyjna. Roraty, Msza św. o godz. 18.00 i konferencja rekolekcyjna będą transmitowane na parafialnej stronie na facebooku. Spowiedź w poniedziałek i wtorek od godz. 09.00 do 09.45 i od 17.00 do 17.45 oraz na indywidualną prośbę w innym czasie.

3. Dziś trzecia niedziela miesiącadzień tacy inwestycyjnej w naszej parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty w środę o godz. 06.00. W naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i jeśli chcemy podtrzymać polską tradycję, zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią.

5. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane: 24 grudnia o godz. 22.00 (dodatkowa Pasterka) i 25 grudnia o północy – Pasterka oraz suma o godz. 12.00 (nie ma Mszy św. o godz. 09.00). W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 09.00 i 12.00.

6. Bardzo dziękuję grupie p. Małgorzaty Pałczyńskiej z Gustorzyna i Wolicy za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą liturgię oraz naszej grupie dekoracyjnej: Jolancie Lebiedzińskiej, Halinie Makowskiej oraz Bogusławie Młynarczyk i pomagającym im Damianowi Adamskiemu, Monice Bednarskiej-Czyżnielewskiej, Kazimierzowi Marciniakowi, Ewie Różyckiej i Elżbiecie Zawitowskiej za przygotowanie świątecznego wystroju kościoła. Za choinki dziękuję p. Emilii i Dariuszowi Chotyńskim oraz Kazimierzowi Marciniakowi, a Andrzejowi Adamskiemu i Grzegorzowi Kulińskiemu za ich przywiezienie i obsadzenie. Dziękuję także Jackowi i Mariuszowi Wołowiczom za naprawienie szafy do szat liturgicznych w zakrystii.

7. Bardzo dziękuję za składane w czasie adwentu dary do paczek świątecznych dla samotnych, chorych i potrzebujących. Przygotowaliśmy 20 takich paczek, które wczoraj zostały już rozwiezione do domów. Bardzo dziękuję p. Romanie Jankowskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia oraz p. Annie Małas, Dorocie Rosińskiej, Barbarze Szatkowskiej i Bożenie Wojciechowskiej za pomoc w przygotowaniu oraz rozwiezieniu paczek.

8. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Włocławskiego kolęda w Diecezji Włocławskiej będzie mogła odbyć się w formie dostosowanej do obowiązujących norm i obostrzeń sanitarnych, w przesuniętym terminie, najwcześniej po zakończeniu ferii, czyli od 18 stycznia 2021 roku. Na spotkaniu obu Rad Parafialnych 29 listopada br. ustaliliśmy, że tegoroczna kolęda w naszej parafii będzie odbywała się na zaproszenie skierowane przez wiernych. O jej terminie i formie zbierania zaproszeń poinformujemy w styczniu.

9. Przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii i w biurze parafialnym można otrzymać pobłogosławione opłatki i świece Caritas na stół wigilijny oraz świąteczny podwójny numer tygodnika „Idziemy” z dodatkiem diecezjalnym „Ład Boży”, kalendarzem na rok 2021, ze zdjęciami z ojczyzny św. Szarbela oraz zeszytem z obrzędem Wigilii i tekstami kolęd. Można także nabyć w promocyjnej cenie nową książkę papieża Franciszka: Powróćmy do marzeń. Droga do lepszej przyszłości. Papież Franciszek w rozmowie z Austenem Ivereighem (tł. Paulina Guzik, Dom Wydawniczy Rafael, Kraków 2020, ss. 160). Ten wywiad-rzeka narodził się podczas kwarantanny, kiedy Ojciec Święty „pojawił się na placu św. Piotra niczym pilot w czasie burzy, aby przeprowadzić ludzkość przez jedną z jej najciemniejszych nocy”. Publikacja składa się z trzech części: „Czas, by zobaczyć”, „Czas, by wybrać”, „Czas, by działać”, które są poprzedzone Prologiem i zakończone Epilogiem.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli i zostali pochowani na naszym cmentarzu parafialnym należący lub związani z naszą wspólnotą parafialną: śp. Adam Trajder z Kątów, śp. Janina Woźniak z Wieńca-Zdroju, śp. Kazimierz Kamiński z Kątów i śp. Jadwiga Janczak z Włocławka. Pamiętajmy o nich i ich najbliższych w modlitwie oraz wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

11. Przypominam, że w związku z sytuacją epidemiczną obowiązuje nas ograniczenie liczby uczestników liturgii w kościele do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, czyli w przypadku naszej świątyni do 24 osób. Osoby uczestniczące w liturgii prosimy o bezwzględne przestrzeganie norm sanitarnych, zwłaszcza o zakrywanie maseczkami ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk płynem znajdującym się na stoliku w kruchcie. Pamiętajmy o potrzebujących oraz o wszystkich chorych, samotnych, zmagających się z lękiem o siebie i swoich bliskich.