Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i czwartek po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2024
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

1. „Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5). Kościół jest wspólnotą uczniów Jezusa złączonych z Nim i czerpiących od Niego życie tak jak latorośle z krzewem winnym. Każda latorośl może żyć i wydawać owoce tylko wtedy, gdy jest złączona z krzewem winnym i przez niego z innymi latoroślami, dzieląc ten sam sok ze wszystkimi innymi. Przeżywanie chrześcijaństwa bez troski o jedność z Jezusem Chrystusem redukuje je do anachronicznego folkloru, systemu zasad moralnych czy ideologii, które nie są w stanie wnieść w życie nikogo Dobrej Nowiny Ewangelii. Bez głębokiego i pełnego entuzjazmu kontaktu z Jezusem dekadencja naszego chrześcijaństwa może przekształcić się w śmiertelną chorobę. Decydujące jest trwanie w Chrystusie, skoncentrowanie naszej uwagi na Ewangelii, życie sakramentalne, umacnianie w naszych rodzinach, grupach, wspólnotach i parafii żywego kontaktu z Nim, zaangażowanie się w Jego projekt czynienia naszego świata bardziej ludzkim i dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Słowa Jezusa nie są złudne ani sztucznie słodkie, ale stawiają nas uczciwie w obliczu trudności życia i prób, którym jesteśmy poddawani. Choć próby te mogą wydawać się niepotrzebnym bólem, to w świetle dzisiejszej Ewangelii możemy je sobie wyobrazić jako przycinanie i oczyszczanie pędów, aby przynosiły więcej owoców, jako etapy drogi, która prowadzi do rozkwitu życia.
Przypomnij sobie jak Jezus trwał z tobą nawet w chwilach ciemności. Jakich pokus doświadczasz, aby nie trwać w jedności z Jezusem i z Kościołem? Jak patrzysz na „przycinanie” i oczyszczanie swojego życia?

2. We wtorek, 27 kwietnia, Ojciec Święty Franciszek mianował bpa Krzysztofa Wętkowskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej, nowym ordynariuszem diecezji włocławskiej. Ingres do katedry odbędzie się 19 czerwca 2021 roku o godz. 11:00. Otoczmy nowego biskupa naszej diecezji miłością i modlitwą.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Dziękuję za odnowienie i zadbanie o otoczenie kapliczek Matki Bożej i krzyży na terenie parafii. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Proszę o informacje o godzinie modlitwy przy poszczególnych kapliczkach i krzyżach na terenie parafii – podobnie jak w poprzednich latach postaram się odwiedzić wszystkie te miejsca, zachęcając także do tego innych. Nabożeństwo majowe w kościele przed obrazem Matki Bożej w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Przypominam, że Stolica Apostolska wprowadziła w ubiegłym roku trzy nowe wezwania do Litanii loretańskiej, których polskie tłumaczenie zostało zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski 28 sierpnia 2020 r. Są to wezwania: „Matko miłosierdzia” (po „Matko Kościoła”), „Matko nadziei” (po „Matko łaski Bożej”), „Pociecho migrantów” (po „Ucieczko grzesznych”). Wezwanie „Matko miłosierdzia”, które w polskiej wersji Litanii już było w użyciu (po wezwaniu „Matko łaski Bożej”), będzie znajdować się w nowym miejscu.

4. Wczoraj o godz. 18 ruszył ogólnoświatowy maraton modlitewny w intencji ustania pandemii. Jego inicjatorem jest Papież Franciszek. Codziennie o godz. 18 w jednym z sanktuariów maryjnych jest odmawiany różaniec, transmitowany do świata za pośrednictwem watykańskich mediów. Każdy dzień ma odrębną intencję, obejmującą różne kategorie osób, najbardziej dotkniętych przez pandemię. Wczoraj modliliśmy się za zmarłych, dziś za tych, którzy nie mogli się pożegnać ze swymi bliskim, jutro za chorych i zakażonych. Do papieskiej inicjatywy przyłączyło się 30 sanktuariów maryjnych ze wszystkich kontynentów. 3 maja ośrodkiem modlitwy różańcowej będzie Jasna Góra. „Kościół modlił się nieustannie do Boga”. Różańcowa modlitwa o ustanie pandemii. Pomoce liturgiczno-duszpasterskie, przygotowane przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji, w języku polskim

5. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele jak w niedziele o godz. 09.00 i 12.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź (będzie także spowiadał ks. dr Jacek Bartczak) od godz. 17.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18.00.

8. Comiesięczne odwiedziny osób starszych i chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Z powodu stanu epidemii odwiedziny tylko na wyraźną prośbę chorych i przy zgodzie rodziny, z którą mieszkają, z zachowaniem norm sanitarnych. Zgłoszenia chorych w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

9. Dziękuję grupie p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie i przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii.

10. Na stoliku w kruchcie wyłożony jest nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Marek Błaszczyk z Wieńca. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

12. Odwiedziny kolędowe przeniesione na czas po Wielkanocy rozpoczniemy po przyszłej niedzieli. Na spotkaniu obu Rad Parafialnych w minioną środę podjęliśmy decyzję, że będą one wyglądać w następujący sposób: mieszkańcy poszczególnych części parafii zostaną zaproszeni do kościoła na Eucharystię w ich intencji oraz o ustanie pandemii. Ta wspólna modlitwa i spotkanie będą poprzedzone objazdem księdza po danej części parafii i wspólnej modlitwie z zainteresowanymi rodzinami przed ich domami i błogosławieństwem. Indywidualne odwiedziny w domach lub święcenie nowych domów jest możliwe po osobistym zgłoszeniu i uzgodnieniu z księdzem. Szczegółowe informacje i program odwiedzin niebawem na stronie internetowej parafii i w ogłoszeniach w przyszłą niedzielę.