Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę i czwartek po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

wrzesień 2024
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

1. Mimo że przypada dziś niedziela, w liturgii celebrujemy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za tych wszystkich wierzących, którzy jeszcze oczekują wybawienia i obchodzimy pamiątkę zmartwychwstania Chrystusa. To połączenie uświadamia nam, że choć zasmuca nas nieunikniona konieczność śmierci, pociechy powinniśmy szukać w obietnicy przyszłej nieśmiertelności.  Czy jednak wiara chrześcijańska jest dla nas nadzieją, która przemienia i podtrzymuje nasze życie?

2. Do 8 listopada trwa Oktawa Modlitw za Zmarłych. W te dni codziennie można uzyskać odpust zupełny dla jednego ze zmarłych. Należy nawiedzić pobożnie cmentarz i pomodlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) i modlitwy w intencjach Ojca Świętego (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”).

3. W ciągu całej Oktawy Modlitw za Zmarłych, czyli do soboty 8 listopada włącznie, Msza Św., za wyjątkiem piątku, codziennie o godz. 17.30 w kaplicy na cmentarzu, a przed nią, o godz. 17.00 różaniec i wypominki za zmarłych – kartki z imionami zmarłych będzie można składać codziennie na stoliku przy wejściu do kaplicy.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30, o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe za zmarłych i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 17.30 Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. Odwiedziny chorych: czwartek od godz. 12.00 (Wieniec-Zalesie, Marianki, Machnacz, Pikutkowo, Słone i Wieniec po drugiej stronie Zgłowiączki), piątek od godz. 09.00 (Lipiny, Wieniec po tej stronie Zgłowiączki, Nowy Młyn, Gustorzyn), sobota od godz. 10.00 (Jaranówek, Wolica, Bachórka).

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie s. Joannę Andruszczyszyn ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Przybliży nam ona postaci naszych niewidzialnych opiekunów i stróżów, w których wiara u wielu  nas zatrzymała się na poziomie dziecka, które w dzieciństwie odmawiało modlitwę „Aniele Boży, stróżu mój…”.  Czy naprawdę istnieją aniołowie? Kim oni są? Jaką spełniają rolę wobec człowieka? Czy możemy z nimi rozmawiać? Będzie można także nabyć poświęcone temu zagadnieniu publikacje. S. Joanna pochodzi z polskiej rodziny z Ukrainy, jest absolwentką pedagogiki na UMK w Toruniu. Po Mszy św. o godz. o godz. 13.00 poprowadzi też spotkanie rodziców dzieci z klas 1-3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy także VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w tym roku Syrii. Syria to miejsce, gdzie chrześcijanie są obecni niemal od samego początku chrześcijaństwa, to tereny nawrócenia i działalności św. Pawła, a dziś jedno z najgorszych dla chrześcijan miejsc na Ziemi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem (zbiórka ofiar do puszek na zakończenie Mszy Św.), aby w trudnej sytuacji doświadczyli solidarności w wierze i miłości.

7. W „Przewodniku Katolickim” dziś m.in. rozmowa z ks. abp. Gądeckim, uczestnikiem Synodu nt. rodziny, którego wypowiedzi nt. Synodu obiegły świat oraz o tym, jak może wyglądać formacja religijna mężczyzn w Kościele.