Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Leć z nami do Lourdes

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce samolotowej do Lourdes. Termin: 08-15.08.2024r. Całkowity koszt: 1990 PLN + 720 EUR. Zapisy przedłużone do 15.o5.

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, w kwietniu i maju w trakcie wizyty duszpasterskiej zwykle o godz. 16.00; w soboty Msza wigilijna z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie oraz na każde żądanie

Kancelaria

Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Sprawami związanymi z cmentarzem zajmuje się p. Grzegorz Kuliński – tel. 888 214 573.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. „Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać” (Mk 9,32). Walcząc o to kto jest lepszy, większy, ważniejszy demaskujemy siebie i innych w niezrozumieniu sensu krzyża i Ewangelii. Jezus uczy, że prawdziwa wielkość człowieka polega na służbie tym, którzy są ostatni i na dziecięcym zaufaniu bez reszty Bogu, który „podtrzymuje całe nasze życie”. Kościół powinien być miejscem, w którym wszyscy myślą o innych, wspólnotą, w której w centrum naszej uwagi są ci, którzy mogą najbardziej nas potrzebować. Jak możemy uwolnić się od myślenia o innych jako przeciwnikach do wyeliminowania? Jak możemy dążyć do nawrócenia naszego serca i zmiany naszego myślenia o sobie i o Kościele?

2. Witamy w naszej wspólnocie i dziękujemy za wczorajszą i dzisiejszą służbę w konfesjonale i przy ołtarzu ks. Jarosławowi Gąsiorkowi – proboszczowi w Kalinówce niedaleko Winnicy na Ukrainie i moderatorowi krajowemu Ruchu Światło-Życie na Ukrainie. Wszystkie dzieła apostolskie, w które jest zaangażowany i niełatwe sytuacje z którymi musi się zmierzać obejmujemy naszą serdeczną modlitwą.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Za wszystkie ofiary na rzecz naszej wspólnoty Bóg zapłać.

4. Dziś po Mszy o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci z klas I-III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

5. W minioną środę odbyło się comiesięczne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Dokonaliśmy podsumowania ostatnich przedsięwzięć duszpasterskich w naszej parafii (modlitwa za Ojczyznę i Jej Obrońców spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym, rocznica poświęcenia naszej świątyni, dożynki parafialne) i jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przygotowanie i przeprowadzenie oraz w nich uczestniczyli. Rozmawialiśmy o najbliższej wizycie duszpasterskiej – kolędzie i skłaniamy się ku temu, aby tak jak w tym roku odbywała się ona po Wielkanocy, a w poszczególne dni okresu Bożego Narodzenia spotykać się w gronie mieszkańców poszczególnych części parafii na wspólnym kolędowaniu przy żłóbku w kościele. W związku z tym zostanie przygotowany wyjaśniający wszystko list do parafian, który będziemy chcieli dostarczyć osobiście do każdej z rodzin. Przy tej okazji planujemy zbiórkę na remont schodów i na ile tylko będzie to możliwe, na kolejny witraż do naszej świątyni. W związku z tym zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej na nadzwyczajne spotkanie w najbliższy czwartek: o godz. 18.00 Msza za parafian i bezpośrednio po niej spotkanie.

6. Bardzo dziękuję zespołowi p. Doroty Rosińskiej z Wieńca za posprzątanie świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii.