Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Parafia Przemienienia Pańskiego w Wieńcu

Porządek Mszy św.:

W niedziele i święta:
godz. 09.00
godz. 12.00 – suma

W dni powszednie: według ogłoszeń, zwykle o godz. 18.00; w soboty Msza z niedzieli o godz. 18.00.

Spowiedź: pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie.

Kancelaria

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i piątek po Mszy o godz. 18.00.

Dane adresowe

Parafia Przemienienia Pańskiego
ul. Parkowa 58, Wieniec, 87-880 Brześć Kujawski
Mapa dojazdu

Numer telefonu:
518 014 546

E-mail: parafiawieniec@gmail.com

Konto bankowe

29 9550 0003 2022 0073 7179 0001 KDBS I O. Włocławek

Papież Franciszek:

"Parafia jest formą obecności Kościoła na danym terytorium, środowiskiem słuchania Słowa, wzrostu życia chrześcijańskiego, dialogu, przepowiadania, ofiarnej miłości, adoracji i celebracji. Poprzez całą swoją działalność parafia pobudza i formuje swych członków, aby byli ludźmi ewangelizującymi. Jest wspólnotą wspólnot, sanktuarium, gdzie spragnieni przychodzą i piją, by dalej kroczyć drogą, jest centrum stałego misyjnego posyłania" (Adhortacja Apostolska Evangelii Gaudium, n. 28).

Polecamy:

Kalendarz wpisów

styczeń 2025
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

1. Zmartwychwstały Pan nie jest duchem. On ukazał się uczniom w swoim ciele uwielbionym. Mogli Go dotknąć, mogli z Nim dzielić posiłek. Rozpoznali Go po łamaniu chleba i gdy wyjaśniał im Pisma. Jezus pojawia się żywy i współdziała z żyjącymi wówczas jak i z nami dziś, kiedy są tacy, którzy słuchają i próbują zrozumieć jego Słowo, gdy jego przykład życia ofiarowanego z miłości do Ojca i braci jest żywy i praktykowany, gdy jest jedna wspólnota chrześcijańska, zjednoczona nie tylko zewnętrznie, ale współdziałająca w pokonywaniu podziałów i urazów, we wzajemnej pomocy i wspieraniu siebie nawzajem w trudnych sytuacjach, w przezwyciężaniu osądów i zamknięcia. To wtedy Jezus staje żywy pośród nas, a my wszyscy możemy poczuć i doświadczyć Go nawet fizycznie jako Zmartwychwstałego. Jezus nie jest duchem i udowadnia to także jedząc porcję pieczonej ryby. Także proste i niby banalne gesty, gdy są przepełnione miłością, stają się gestami, które pokazują, że Jezus żyje. Jak słuchanie i czytanie Pisma Świętego pomogło i pomaga Ci w poznaniu Jezusa? W jak sposób możemy z czynów miłości i miłosierdzia uczynić drogę do poznania Jezusa i być świadkami Jego zmartwychwstania?

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Biblijną oraz rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze. Jednorazowa akcja jest zachętą, by systematyczna lektura, rozważanie i modlitwa Słowem Bożym stały się naszym codziennym pokarmem. Zapraszam na cotygodniowe spotkania biblijne, które przy zachowaniu wymagań sanitarnych, odbywają się w naszej parafii w każdy czwartek po Mszy o godz. 18.00.

3. Dziś trzecia niedziela miesiąca – dzień zbiórki na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Tydzień temu na cele charytatywne zebraliśmy 267,70 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuję grupie p. Bożeny Balickiej z Wieńca za posprzątanie i przygotowanie świątyni do dzisiejszej liturgii.

5. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

6. 1 kwietnia 2021 roku rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawową formą jest samospis internetowy, natomiast metody uzupełniające to spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego. Mieszkańcy, którzy nie mają możliwości spisania się samodzielnie, mogą tego dokonać w budynku Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim przy alejach Władysława Łokietka 1a. Szczegółowe informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim – www.brzesckujawski.pl

7. Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w internecie bardzo ważnego premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA w sprawie Roe przeciw Wade przesądził o tragicznym losie już 62 mln nienarodzonych. Głównym bohaterem dramatu jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Film odsłania burzliwe kulisy procesu oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Pokazuje także działania grup obrońców życia, którzy z przerażeniem odkrywają, że walczą z najlepiej finansowaną rewolucją XX wieku. Pod tym linkiem film „Wyrok na Niewinnych” z rabatem 25% https://rafaelkino.pl/p-48

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Żaneta Agnieszka Siedlecka, Wieniec – Mateusz Robert Piernikowski, par. św. Stanisława Włocławek
• Kamil Norbert Grabowski, Wieniec – Monika Piórkowska, par. Wielgie
• Przemysław Wiśniewski, Wolica – Anna Simińska, Borucin, par. Dąbie Kuj.